Порасла цијена нафте

19.03.2026. 08:31
0
ИЗВОР: srna.rs

Цијена нафте порасла је на 112 долара по барелу након што су ирански медији јавили да је у ваздушном нападу погођено постројење на највећем свјетском налазишту природног гаса.

Референтна цијена сирове нафте марке Брент достигла је јутрос у Азији 112 долара по барелу, што је за пет одсто више од јучерашње цијене, преноси Би-Би-Си.

Нагли раст услиједио је након извјештаја да је погођен ирански петрохемијски комплекс на гасном пољу Јужни Парс.

Неколико часова касније, Катар је јавио да је на индустријском локалитету Рас Лафан причињена велика штета након пријетњи из Ирана.

Иако је цијена нафте и гаса нагло порасла, остала је испод максимума достигнутог 9. марта када је износила 116 долара по барелу.

Коментари 0
Повезане вијести
Барел "брента" премашио 110 долара Барел "брента" премашио 110 долара
Пада цијена нафте Пада цијена нафте
Нафта достигла цијену од скоро 105 долара по барелу Нафта достигла цијену од скоро 105 долара по барелу
Најчитаније
  • Егзодус Срба са Грбавице (ВИДЕО)
    19h 5m
    1
  • Сарајевско насеље Грбавица вољом политике остало без Срба
    3h 23m
    1
  • Црква у Хаџићима страдала и дизала се са вјерујућим народом
    3h 23m
    1
  • Како је Бил Клинтон 1999. године „најавио“ „милосрдног анђела“
    3h 23m
    66
  • Два писма српског војника из ропства
    16h 13m
    3