Посланици изгласали Нацрт закона којим се криминализује клевета и увреда

23.03.2023. 15:36
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Владајућа већина у Народној скупштини Републике Српске изгласала је Нацрт по којем би клевета и увреда постале кривично дјело. За овај нацрт гласало је 49 посланика, против је било 21 посланика, а није било уздржаних.

Иако су медијска удружења и представници релевантних међународних организација попут Савјета Европе, ЕУ, Уједињених нација, Организације за европску безбједност и сарадњу апеловали на предлагача на бројне проблеме у предметном закону, Министарство правде РС, које је формално предложило овај текст, сматра да се о тексту треба разговарати током двомјесечне јавне расправе, која ће услиједити у наредном периоду.

Закључак СДС-а да се клевета и увреда изузму из овог текста и да се у року од 90 дана посланицима прослиједи нови текст овог закона, није прошао јер је за њега гласало 18 посланика, а 33 је било уздржано. Усвојен је закључак предлагача да у процедуру иде нацрт с криминализацијом клевете и увреде.

Пише: Дејан Шајиновић

Коментари 0
Повезане вијести
Избори на 136 бирачких мјеста 8. фебруара Избори на 136 бирачких мјеста 8. фебруара
Од сутра забрањене посјете у УКЦ-у Од сутра забрањене посјете у УКЦ-у
Вриједност одузете имовине стечене кривичним дјелима 528.967 КМ Вриједност одузете имовине стечене кривичним дјелима 528.967 КМ
Најчитаније
  • Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда
    7h 51m
    2
  • Источни Стари Град: Амбуланти донирани опрема и возило
    21h 16m
    2
  • Источно Ново Сарајево: Обавезно истицање заставе за новогодишње празнике и Дан Републике
    19h 50m
    6
  • Прикупљена финансијска средства – Милија Мумовић иде у Турску
    3h 54m
    0
  • Источно Сарајево: Нема организованог дочека на отвореном
    8h 59m
    0