Постао милионер након што му је метеорит упао у кућу

21.11.2020. 21:46
0
ИЗВОР: srpskacafe.com

Мушкарац из Сјеверне Суматре је постао милионер захваљујући томе што му је метеорит дословно упао у кућу.

Тридесеттрогодишњи Јосуа Хутагалунг је радио у дворишту када је метеорит пробио кров његове куће и завршио у дневном боравку.

- Кад сам га подигао, био је још увијек топао. Звук је био јак, а ствари у кући су се затресле. Метеорит је направио рупу у крову- изјавио је Јосуа.

Свемирска стијена је тешка 2,1 кг, а процјењује се да је стара 4,5 милијарди година.

Ради се о ЦМ1/2 угљеном хондриту, који је изузетно риједак те вриједи око 1,4 милиона фунти. За њега је Јосуа добио износ једнак 30-годишњој плати.

Он ће дио новца донирати за изградњу цркве у својој заједници.

- Одувијек сам желио имати кћерку, надам се да је ово знак да ћу бити сретан и добити једну- казао је Јосуа за “The Sun”.

Још три фрагмента метеорита званично названог Коланг су пронађена у близини, а један је био удаљен три километра од Јосуиног дома.

Лунарни и планетарни институт у Тексасу је процијенио да је укупна тежина метеорита износила 2,5 кг.

Метеорит је купио Jay Piatek, љекар и колекционар метеорита из Индианаполиса.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Најмлађи учесник „Милионера“ достигао рекорд Најмлађи учесник „Милионера“ достигао рекорд
Најчитаније
  • Све боје аутистичног спектра – прича једне маме о љубави, борби и успјеху
    3h 59m
    2
  • Љиљана Жикић Карађорђевић - хероина која је живот дала за отаџбину
    21h 10m
    9
  • Смрт у братовој јакни
    4h 1m
    0
  • Годишњица рођења Ханса Кристијана Андерсена - Најславнијег писца бајки
    3h 54m
    0
  • Како се поручник Божидар Жугић у Априлском рату сврстао у ред јунака попут Обилића и Принципа
    3h 56m
    4