Потписивање споразума о стипендирању пет бруцоша Пољопривредног факултета

06.08.2020. 08:43
0
ИЗВОР: СРНА

Градоначелник Источног Сарајева Ненад Вуковић рекао је да ће данас са вршиоцем дужности декана Пољопривредног факултета у Источном Сарајеву Татјаном Крајишник потписати споразум о пословној сарадњи, којим је предвиђено суфинансирање трошкова студирања на том факултету.

Вуковић је рекао да на овај начин желе да помогну Пољопривредном факултету у вези са уписном политиком јер број уписаних није у складу са жељеним квотама.

- Градска управа Источно Сарајево обезбиједиће 5.000 КМ за стипендирање пет студената прве године, како би стимулисали упис у овој високошколској установи - рекао је Вуковић.

Потписивање споразума заказано је за 12.00 часова у кабинету градоначелника.

Град Источно Сарајево, у редовној процедури, обезбиједио је за ову годину 65.000 КМ за стипендирање студената првог циклуса студија јавних високошколских установа, те додатна средства за суфинансирање мастер и научно-истраживачког рада студентима другог и трећег циклуса студија.

Коментари 0
Повезане вијести
Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27. годину Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27...
Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“ Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“
Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    7h 36m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    7h 22m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    8h 43m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    5h 59m
    1
  • Позовимо 17185 за Александру Илић
    11h 4m
    0