Повријеђени у експлозији пребачени из Фоче за Београд

14.08.2023. 14:03
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници Хеликоптерског сервиса и љекари Универзитетског клиничког центра (УКЦ) Републике Српске успјешно су данас извршили ваздушни медицински транспорт два пацијента из Фоче за Београд, истовремено са два хеликоптера, саопштено је из Хеликоптерског сервиса.

Ријеч је о држављанки Србије Б.Г. (42), која је задобила повреде екстремитета од експлозије и која је након иницијалног збрињавања у Клиничком центру Фоча транспортована у Београд на лијечење у мјесто становања, као и њеном супругу Н.Г. (47) који је од исте експлозивне направе задобио вишеструке повреде и прелом ноге.

Оба пацијента су након примарног збрињавања, хитно транспортована за Београд ради даљег лијечења.

Из овог сервисаистичу да је захваљујући хитној, координисаној и високопрофесионалној организацији службе за ваздушно-медицински транспорт, коју чине љекари и техничари УКЦ РС и ваздухопловно - техничко особље Хеликоптерског сервиса, и ова сложена операција успјешно изведена, иако Хеликоптерски серви располаже ограниченим бројем људи и летјелица у односу на потребе и многобројне захтјеве за овај вид транспорта.

Данашњи транспорт је 46. у овој години.

Коментари 0
Повезане вијести
Фоча: Медвјед у селу Кута усмртио коња Фоча: Медвјед у селу Кута усмртио коња
Софија Мићевић из Фоче поново донирала косу обољелој дјеци Софија Мићевић из Фоче поново донирала косу обољелој дјеци
Специјална награда за Стефана Грујичића на Балканској олимпијади у Турској Специјална награда за Стефана Грујичића на Балканској олимпијади у Турској
Најчитаније
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева - Јово Јанковић
    22h 14m
    2
  • Козара – епопеја српског страдања
    6h 43m
    4
  • Јелићева: Студије у Русији, а знање за Републику Српску
    5h 2m
    0
  • Пале: Турнир у одбојци на пијеску окупио 16 екипa
    21h 5m
    0
  • Кћерка Бранка Пантелића Пантера, легендарног команданта – „Мој тата је био лудо храбар човјек, био је прави“
    5h 24m
    0