Пожар код Љубиња у потпуности саниран

21.07.2024. 12:56
0
ИЗВОР: srna.rs

Хеликоптер Хеликоптерског сервиса Републике Српске угасио је данас пожар на подручју општине Љубиње, изјавио је Срни командир љубињских ватрогасаца Срђан Милошевић.

- Хеликопетр је од јутрос четири сата гасио ватру и управо је све завршено и хеликоптер треба да одлети. За сада је све санирано - рекао је Милошевић.

Хеликоптер је протекла два дана гасио пожар који је био захватио подручје више љубињских села и то јуче у два наврата када су од ватре спасене куће у селу Убоско, а гашење је наставио рано јутрос.

Директор Хеликоптерског сервиса Републике Српске Бобан Кустурић рекао је Срни да је хеликоптер Хеликоптерског сервиса Републике Српске јуче и данас избацио око 140 тона воде на подручју општине Љубиње.

Кустурић је рекао да су пожари угашени надљудским напорима и упутио апел свим грађанима да добро воде рачуна да својом непажњом не изазову пожар.

Коментари 0
Повезане вијести
Инспекторат Српске о опасностима од пожара: Гријалице, свијеће и шибице посебан ризик Инспекторат Српске о опасностима од пожара: Гријалице, свијеће и шибице посебан ризик
Тузла: У пожару погинуло 10 штићеника Дома пензионера, више од 20 повријеђених Тузла: У пожару погинуло 10 штићеника Дома пензионера, више од 20 повријеђених
Изгорио кров на кући у Доњој Љубогошти Изгорио кров на кући у Доњој Љубогошти
Најчитаније
  • Митровданска офанзива - 5.000 српских војника побиједило 40.000 непријатеља (ВИДЕО)
    22h 11m
    21
  • На данашњи дан рођен Вук Стефановић Караџић
    20h 50m
    2
  • У судару у Чељиговићима повријеђена два возача
    21h 32m
    0
  • Ђорђе Карађорђевић, јунак из давних времена
    6h 5m
    2
  • Благојевић: На тренинге сам ишао ауто-стопом, борац сам постао због вршњачког насиља
    18h 5m
    3