Пожар у НП "Сутјеска" под контролом, у току гашење ватре код Билеће

13.08.2024. 20:20
0
ИЗВОР: srna.rs

Директор Хеликоптерског сервиса Републике Српске Бобан Кустурић рекао је Срни да је пожар у Националном парку "Сутјеска" стављен под контролу, те да је у току и гашење пожара око Билеће.

Кустурић је рекао да су хеликоптер Хеликоптерског сервиса Српске и два хеликоптера Хеликоптерске јединице МУП-а Србије стигла на гашење пожара око Билеће.

- У овом подручју биле су угрожене и куће, сада га гасимо и стављамо под контролу и овај пожар - навео је Кустурић.

Кустурић је рекао да ће Хеликоптерске јединице и ватрогасци на терену бити до касних ноћних часова.

Он је напоменуо да без помоћи хеликоптера из Србије, хеликоптери Хеликоптерског сервиса Српске и Оружаних снага БиХ не би могли пожаре ставити под контролу и да би они засигурно ескалирали.

Коментари 0
Повезане вијести
Пожар у пограничном подручју Црне Горе и Републике Српске Пожар у пограничном подручју Црне Горе и Републике Српске
Бјелица: Данас се наставља затрпавање пожаришта земљом Бјелица: Данас се наставља затрпавање пожаришта земљом
Лучић: Затрпавање пожаришта да би се смањио дим Лучић: Затрпавање пожаришта да би се смањио дим
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    16h 39m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    14h 7m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    23h 50m
    1
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    22h 58m
    0
  • Већи број студената на Универзитету у Источном Сарајеву
    22h 39m
    0