Пожар у Словенији гаси 1.500 ватрогасаца (ФОТО)

24.07.2022. 10:44
0
ИЗВОР: srna.rs

Са огромним пожаром, који више од седам дана хара Словенијом, данас ће се борити 1.500 ватрогасаца, а очекује се и подршка из ваздуха, саопштено је из Управе за заштиту и спашавање Словеније.

Током ноћи је око 1.000 ватрогасаца гасило жариште пожара, а киша која је падала на овом подручју није пуно помогла у санирању пожаришта, саопштено је из регионалног Штаба цивилне заштите.

Портпарол Цивилне заштите Роберт Окорн рекао је да је ноћ била мирнија од претходне, а ватрогасци су се углавном фокусирали на западни дио пожаришта према мјесту Локвице и испод Костањевице на Красу.

- Киша, која је падала рано јутрос није пуно помогла јер се све веома брзо суши - рекао је Окорн.

Према његовим ријечима, стижу нове јединице за гашење, а најављује се и подршка из ваздуха.

Јуче је више од 1.000 ватрогасаца и око 300 припадника осталих служби, уз до сада најјачу помоћ из ваздуха, успјело донекле смирити ситуацију.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: Разни ватрогасци у Словенији
 

Коментари 0
Повезане вијести
Истрага о пожару у дискотеци у Кочанима проширена на још 19 државних службеника Истрага о пожару у дискотеци у Кочанима проширена на још 19 државних службеника
Локализован пожар у фабрици намјештаја Локализован пожар у фабрици намјештаја
Познато стање повријеђених у дискотеци у Кочанима Познато стање повријеђених у дискотеци у Кочанима
Најчитаније
  • На возила истакли ратне заставе тзв. Армије БиХ, полиција их казнила
    18h 59m
    11
  • Обиљежене 33 године од страдања 14 бораца на Требевићу
    16h 10m
    0
  • Прије 33 године погинуло 16 српских бораца и мучки убијено двоје дјеце
    20h 39m
    0
  • Почео турнир "Мини голф из блока" у Источном Сарајеву
    16h 39m
    1
  • Промовисана збирка поезије „На ивици“ младог пјесника Дејана Радоњића из Источног Сарајева
    8h 35m
    0