Пракса за ученике ЈУ Средњошколски центар "Источна Илиџа" у Болници „Србија“

05.10.2022. 12:02
2
ИЗВОР: katera.news

Данас је у Болници "Србија" договорена и одржана пракса за ученике ЈУ Средњошколски центар "Источна Илиџа", за смјерове медицински техничар и акушерско-гинеколошки техничар, с циљем што боље едукације и образовања будућих медицинских радника, саопштено је из Болнице “Србија“.

Болница је у сарадњи са Средњошколским центром омогућила ученицима да одрађују праксу уз пратњу њихове професорице медицинске групе предмета, Јоване Регоје и главне медицинске сестре Болнице "Србија" Борјане Петровић.

Регоје је захвалила руководству Болнице "Србија" на дугогодишњој сарадњи и истакла да је од великог значаја залагање здравствених радника на преношењу знања и вјештина рада ученицима средње школе ради професионалног усавршавања.

- Бити медицинска сестра представља једно од најтежих и најкомпликованијих средњошколских занимања. Да бисте постали добра медицинска сестра потребно је да будете стрпљиви, пажљиви, вриједни и имате добру комуникацију са пацијентима - истакла је главна сестра Болнице "Србија" Борјана Петровић.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Citalac 05.10.2022. 22:09
    Ovi vec poceli sa kampanjom za lokalne izbore.
  • Generic placeholder image
    Petar 05.10.2022. 17:45
    I da glasate za Borjanu i crvenu ekipu.
Повезане вијести
Парк великана српског здравства у Источном Сарајеву – вјечна захвалност херојима у бијелим мантилима (ФОТО) Парк великана српског здравства у Источном Сарајеву – вјечна захвалност херојима у бијелим...
Сутра се отвара парк посвећен онима који су спасавали животе Сутра се отвара парк посвећен онима који су спасавали животе
Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“ Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“
Најчитаније
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    4h 52m
    0
  • Одлазак на литургије и духовна припрема најважнији дио Васкрса
    8h 33m
    3
  • Неђо Аврам из Калиновика - Прослава Васкрса некад и сад
    9h 59m
    0
  • Влашки: Oд почетка године изречене казне од 82.900 КМ
    3h 23m
    1
  • Дјевојчице из Источног Сарајева чувају традицију веза у модерном добу
    14h 8m
    0