Предсједник Турске стиже у Србију

29.09.2019. 12:19
0
ИЗВОР: Аваз

Предсједник Турске Реџеп Тајип Ердоган боравиће у дводневној посјети Србији 7. и 8. октобра.

Према ријечима министра иностраних послова Србије Ивице Дачића, турски предсједник са собом доноси милионске инвестиционе уговоре.

– Осим доброг политичког дијалога, Ердоганов долазак ће оснажити и економску сарадњу двије земље, јер ће се уговорити велики инфраструктурни пројекти и отварање нових фабрика – рекао је Дачић.

Ријеч је наводно о великим инфраструктурним пројектима, инвестицијама у области саобраћаја, али и новим фабрикама које ће осигурати нова радна мјеста.

– Ердоган говори да је наша сарадња изванредна. Кад дође у посјету, биће организован састанак Високог савјета за сарадњу Србије и Турске, а затим ће се прецизирати све у вези с почетком радова на ауто-путу за Сарајево. Очекујем отварање неких фабрика, а све то ће бити милионске инвестиције – рекао је Дачић.

Коментари 0
Повезане вијести
Снажан земљотрес погодио Турску и Грчку, преминула дјевојчица Снажан земљотрес погодио Турску и Грчку, преминула дјевојчица
Ухапшено пет особа због шверца 1,6 тона дроге Ухапшено пет особа због шверца 1,6 тона дроге
Нова врста птице пjевачице први пут откривена у Србији Нова врста птице пjевачице први пут откривена у Србији
Најчитаније
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    16h 57m
    2
  • Зоран Трапара напустио Уједињену Српску
    9h 42m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Комплетан Општински одбор ДЕМОС-а прешао у Уједињену Српску
    14h 33m
    12
  • Дола - пивски Витлејем и Зид плача
    17h 46m
    5
  • Све тајне Карађорђевог тајног савјетника Ивана Југовића
    17h 47m
    2