Претреси на 11 локација због пореске утаје и других кривичних дјела

09.07.2024. 10:05
0
ИЗВОР: srna.rs

 У седам градова у БиХ у току су претреси у оквиру акције кодног назива "Шиљивице" због сумње на организовани криминал, саопштено је из Агенције за истраге и заштиту /СИПА/ БиХ.

Претресима, који се врше на 11 локација на подручју Тузле, Живиница, Лукавца, Грачанице, Зворника, Бијељине и Шамца по наредбама Суда БиХ, обухваћено је 14 осумњичених, пронађено је њих 13, док је једно лице у бјекству.

Врше се претреси лица, стамбених објеката и покретних ствари које су у власништву или их користе осумњичена лица, као и привремено одузимање предмета који могу послужити као доказ у извршењу кривичних дјела организовани криминал, у вези с кривичним дјелима пореска утаја или превара, недозвољен промет акцизних производа, недозвољено складиштење робе, недопуштена трговина и прање новца из Кривичног закона БиХ, додаје се у саопштењу.

У претресима је до сада пронађена одређена количина цигарета и резаног дувана без акцизних маркица БиХ, двије машине за пуњење цигарета, једна машина за резање, мобилни телефони, СИМ картице и остали предмети који могу послужити као доказ да су почињена наведена кривична дјела.

Акцију изводе припадници Сипе, уз асистенцију министарстава унутрашњих послова Републике Српске, Тузланског кантона и Управе за индиректно опорезивање /УИО/ БиХ.

Коментари 0
Повезане вијести
Укинута пресуда за убиство сарајевских полицајаца Укинута пресуда за убиство сарајевских полицајаца
Држављанства БиХ за 30 година одрекло се више од 100.000 људи Држављанства БиХ за 30 година одрекло се више од 100.000 људи
Директне стране инвестиције смањене за скоро 350 милиона КМ Директне стране инвестиције смањене за скоро 350 милиона КМ
Најчитаније
  • Лео, најмлађи логораш из Силоса
    4h 50m
    1
  • Због несугласица у саобраћају физички нападнут Сокочанин
    13h 22m
    1
  • Лукијан Мушицки - књижевник и монах
    3h 39m
    0
  • Банка Поштанска штедионица а.д. Бања Лука отворила филијалу у Источној Илиџи (ФОТО)
    9h 59m
    3
  • Обиљежавање Међународног дана сјећања на жртве Холокауста
    13h 58m
    2