Булевар краља Александра, Улица 27. марта, угао Јурија Гагарина и Гандијеве и кружни ток код Трошарине у Београду и данас су под блокадама.
Прије осам мјесеци, 1. новембра 2024, у паду надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду погинуло је 16 људи, а велики број грађана окупио се данас на раскрсници близу мјеста несреће. Одали су почаст жртвама са 16 минута тишине.
Спасиоци су из рушевина извукли 14 тијела и троје тешко повријеђених особа. Двије тешко повријеђене особе преминуле су усљед повреда.
Више тужилаштво у Новом Саду подигло је оптужницу против 13 особа, али је суд вратио предмет тужилаштву на допуну истраге.
У притвору је девет особа, а троје је у кућном притвору, међу којима је и Јелена Танасковић, бивши в.д. генералног директора "Инфраструктуре железнице Србије". Бивши министар грађевинарства Србије Горан Весић брани се са слободе, пошто је суд усвојио жалбу и укинуо му притвор.
Послије несреће услиједили су протести, свакодневно одавање поште жртвама, студентске блокаде и акције широм земље, којима се тражи одговорност за пад надстрешнице и погибију 16 људи. Блокиране су десетине факултета на четири државна универзитета.
Студенти у блокади позвали су на грађанску непослушност и обуставу рада од 1. јула до испуњења три захтјева: расписивања ванредних парламентарних избора, распуштање скупа у Пионирском парку и ослобађање неправедно приведених студената.
У суботу вече на Видовдан студенти у блокади организовали су велики протест. У завршној фази протеста избили су немири за које је власт окривила организаторе, а студенти, који су организовали скуп, поручили су да се ради о убаченим елементима како би дискредитовали студентске захтјеве, преноси РТС.