Пријем за Ану Мочевић, најуспјешнијег студента Економског факултета

09.08.2024. 12:54
1
ИЗВОР: katera.news

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић уприличио је пријем за Ану Мочевић из ове општине која је најуспјешнији студент Економског факултета Универзитета у Источном Сарајеву у својој генерацији.

Божовић је том приликом истакао да је задржавање младих људи у Републици Српској, посебно најбољих студената у заједници, гарант опстанка Републике.

Слика

Фото: Предраг Крстовић/ Центар за културу и информисање Источна Илиџа

Он је рекао да је Мочевићева својим успјехом и оствареним резултатима постала понос цијеле Источне Илиџе, те да ће ова локална заједница Ану, као најуспјешнијег студента Економског факултета, подржати и кроз могућност одрађивања приправничког стажа у Општини.

- Ана је основне студије окончала у јулу, са изузетним просјеком оцјена, а током четворогодишњег школовања остваривала је право на стипендију Фонда „Др Милан Јелић“. Она је својим успјехом и оствареним резултатима постала понос цијеле Источне Илиџе – поручили су из ове општине.

Слика

Фото: Предраг Крстовић/ Центар за културу и информисање Источна Илиџа

Она је захвалила руководству општине за пријем, као и за подршку локалне заједнице коју је имала током свог школовања, наведено је у саопштењу општине Источна Илиџа.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Mladen 10.08.2024. 07:31
    Све похвале овој младој дјевојци на овако великом успјеху.
    Такође и њеним родитељима , ово је и њихов успјех да дјете усмјере правилно и подрже.
Повезане вијести
Одржана јавна трибина на тему управљања отпадом на територији општине Источна Илиџа Одржана јавна трибина на тему управљања отпадом на територији општине Источна Илиџа
Божовић: Штета од поплава премашила 300.000 КМ Божовић: Штета од поплава премашила 300.000 КМ
Општина Источна Илиџа упутила допис Влади Републике Српске о приоритетним пројектима Општина Источна Илиџа упутила допис Влади Републике Српске о приоритетним пројектима
Најчитаније
  • Сарајевско ратиште 1992 - 1995 (Први дио)
    22h 34m
    8
  • Да се не заборави: Страдање српског свата на Башчаршији - Дан када је све почело
    22h 39m
    8
  • Спомен-парк Враца - Нијеми посматрач и свједок страдања сарајевских Срба
    22h 50m
    19
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Ристо Анђић
    15h 25m
    0
  • Ухапшена Весна Меденица
    11h 30m
    0