Привремене мјере Агенције за банкарство РС: Одгода плаћања кредита

20.03.2020. 19:50
0
ИЗВОР: Срна

Управни одбор Агенције за банкарство Републике Српске усвојио је данас одлуку о привременим мјерама банака за ублажавање негативних економских посљедица узрокованих вирусом корона, према којој банке могу одобрити клијентима посебне мјере, као што су мораторијум, односно одгода у отплати главнице и камате кредита.

Та одгода може трајати најмање до објаве прекида ванредне ситуације, саопштено је из Агенције за банкарство Српске.

У привремене мјере спадају и увођење грејс периода за отплату главнице кредитних обавеза на период од најдуже шест мјесеци, одобравање додатног износа изложености за потребе превазилажења његових тренутних потешкоћа са ликвидношћу, те друге мјере са циљем олакшавања измиривања кредитних обавеза клијента и одржавања пословања клијента.

Потребну документацију и начин подношења захтјева банке ће одредити у складу са својим интерним правилима водећи рачуна о потреби што мањих друштвених интеракција и ограничености кретања појединих клијената болест, изолација и слично, додаје се у саопштењу.

Ова одлука ступиће на снагу наредног дана од дана објављивања у "Службеном гласнику Републике Српске".

Коментари 0
Повезане вијести
Опремање ђака све већи удар на џеп Опремање ђака све већи удар на џеп
Брдска ауто-трка „Власеница 2026“ окупила 30 возача Брдска ауто-трка „Власеница 2026“ окупила 30 возача
Сутра обиљежавање крсне славе цркве у Јабуци Сутра обиљежавање крсне славе цркве у Јабуци
Најчитаније
  • Свети владика Николај родитељима: Благодарите Богу који вам је дао децу
    1h 8m
    0
  • Стојан Јанковић - опјевани јунак из Равних Котара
    22h 51m
    1
  • Навршава се 31 година од НАТО удара на Српску
    11h 1m
    5
  • Кострешевић: Мушкарац који се доводи у везу са покушајем убиства у Источном Новом Сарајеву тренутно у екстрадиционом притвору
    5h 4m
    0
  • Локализована два крака пожара на Требевићу
    22h 13m
    0