„Проинтер“ за четири марке добио милионски тендер за регистрацију

15.10.2021. 14:05
0
ИЗВОР: capital.ba

Четири конвертибилне марке пресудиле су да посао одржавања јединственог информационог система за регистрацију пословних субјеката у Републици Српској и ове године добије компанија „Проинтер“ којој ће за то из буџета бити исплаћено скоро милион марака, сазнаје портал CAPITAL.

Тендер за одржавање овог система Влада РС је расписала крајем августа, а у предвиђеном року стигла је само једна понуда.

Процијењена вриједност набавке била је 854.500 КМ без ПДВ-а, „Prointer ITSS – član Infinity international Group“ је доставио само четири марке јефтинију понуду.

Укупна цијена са ПДВ-ом износи 999.760 КМ.

Овај посао, који је раније радио „Ланако“, у задње двије године је, и поред жалби „Ланака“, преузео „Проинтер“.

„Ланако“ је прошле године чак и оборио тендер за исти посао, а главна замјерка, коју је и Канцеларија за разматрање жалби БиХ прихватила, било је тражење различитих сертификата од понуђача, које су у овој компанији оцијенили парадоксалним.

Већи дио тих сертификата Влада је тражила и посљедњим тендером, али овај пут „Ланако“ није помишљао на жалбу.

Занимљиво је и да је у односу на прошлу годину посао одржавања јединственог информационог система за регистрацију поскупио за око 70.000 КМ.

Слика

Аутор: М. Ч. Љ.

Коментари 0
Повезане вијести
Влада Републике Српске одбацила пресуду Додику, позивају народ да стане уз предсједника Влада Републике Српске одбацила пресуду Додику, позивају народ да стане уз предсједника
Куповина зграда међу највишим приоритетима Владе Српске Куповина зграда међу највишим приоритетима Владе Српске
Огласила се Влада Српске: Шмит грубо крши уставни и правни систем Огласила се Влада Српске: Шмит грубо крши уставни и правни систем
Најчитаније
  • Прича о Цркви Преображења Господњег: Судбина је одредила да овај храм буде саграђен у Сарајеву
    16h 11m
    1
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    7h 41m
    32
  • Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил
    14h 33m
    3
  • Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
    10h 27m
    9
  • Саша Зорановић - Квргуша која га је одвела међу топ 10 кувара свијета
    4h 20m
    0