Књига "Вријеме лажи" поред критике на неке свакодневне релације и активности у друштву, нуди и рјешења за ове појаве, изјавио је у Источном Сарајеву Владимир Васић, који је са Миланом Јовићем написао ову књигу.
- Оно што је чињеница јесте да смо у овој књизи писали истину. Писали смо доста отворено и искрено, са емоцијама - истакао је Васић.
Он је рекао да је књига научни рад, састављена од 60 текстова, са социо-психолошког аспекта, те додао да се аутори баве разобличавањем стереотипа у друштву, разбијањем предрасуда.
- Милан и ја смо различити, али социолошким темама прилазимо на озбиљан и специфичан"рекао је Васић новинарима, те додао да се у једном дијелу књиге говори о томе како препознати деструкцију код дјетета, распознати неке аномалије у друштву.
Према његовим ријечима, аутори су пажњу посветили свакодневним темама и питањима на које сваки појединац у друштву тражи одговор.
- Писали смо доста о патриотизму, национализму, о лажним интерпретацијама свих тих друштвених појава. Ја као социолог, посветио сам велику пажњу породици, као кључној социјалној категорији, младима, њихивом одласку, социјализацији и ресоцијализацији дјеце - рекао је Васић.
Он је истакао да су аутори књиге направили почетну тачку, те изразио наду да ће књига бити мотивација младима да се баве овим темама.
Васић је захвалио градоначелнику Источног Сарајева Љубиши Ћосићу што је препознао рад аутора ове књиге и финансијски помогао да изађе из штампе и да буде промовисана.
Јовић је рекао да у књизи доминирају теме од значаја за човјека, као појединца, па до оних које су значајне за српски народ.
- Када говоримо о рјешењим које књига нуди, она подразумијевају промјену начина размишљања која је данас потребна друштву, по питању многих ствари - истакао је Јовић.
Он је појаснио да је потребна промјена начина размишљања човјека као индивидуе, да спозна своје могућности, да оствари своје циљеве, а као нација, да се патриотизам гледа на прави начин и да се не дозволи да у једном тренутку прерасте у шовинизам.
Рецензент Лазар Шкобо рекао је да ова књига спада у оне гдје се "рецензија сама пише, док се чита књига".
- Док се налазите у том неком изолованом простору са књигом, остварите тај мисаони додир са њом и она вас инспирише да донесете закључке и пренесете их на папир - истакао је Шкобо.
Шкобо је рекао да у друштву постоји безброј критичара који говоре о нечему негативно, те истакао да је у таквом случају потребно бити спреман и спретан, како би се дала рјешења проблема.
- Ова два млада човјека су успјела у томе, а на нама је да слиједимо њихова усмјерења и да им дамо простора, да та усмјерења сами произведу и преточе у праксу - рекао је рецезент књиге.