Прослављена слава Храма Светог Василија Острошког у Источној Илиџи (ФОТО)

12.05.2025. 12:37
1
ИЗВОР: katera.news

У Храму Светог Василија Острошког на Вељинама у Источној Илиџи служена је литургија поводом храмовне славе, након чега је је услиједила литија око храма у којој је био велики број вјерника.

Кум храма Немања Мочевић рекао је да je кумство за њега и његову породицу велика част и привилегија.

- Свети Василије нас сабира и треба да му се молимо. Он је велики светитељ! - рекао је Мочевић.

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић рекао је да је Храм Светог Василија Острошког на Вељинама увијек био мјесто окупљања цјелокупног српског народа.

- У току ратних дешавања овај храм је био мјесто одбране српског народа, а послије рата мјесто окупљања вјерника. Ево и данас нас Свети Василије окупља и да га још дуго година прослављамо у здрављу, срећи, весељу, миру и у слободи, у нашој Републици Српској и у Источној Илиџи - рекао је он.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Предраг Крстовић/Центар за културу и информисање

Божовић је пожелио да у порти храма из године у годину буде много више вјерника, "да се обожимо и умножимо".

- Да уз помоћ СПЦ и Светог Василија Острошког, у ономе што нам је завјештао Свети Сава, будемо неко ко доноси мудре и исправне одлуке и да цјелокупни српски народ доживи благостање и просперитет у годинама које долазе - рекао је он.

Он је пожелио срећну славу свима који славе Светог Василија Острошког.

У оквиру прославе храмовне славе данас од 17.00 часова биће прочитан акатист Светом Василију.

Српска православна црква данас прославља Светог Василија Острошког, чије се мошти као велика светиња чувају у манастиру Острог.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Анонимно 13.05.2025. 08:47
    Гледај ових Васиљевића као секта, како их је татко угурао. Овај радио у Бартули, па му било тешко. Прихватио се кандила, лакше је кадити него радити, а боља су и примања. Багро!
Повезане вијести
Источна Илиџа: Јавни позив за статирање у филму „Линија“ Источна Илиџа: Јавни позив за статирање у филму „Линија“
За пливање за Часни крст у Источној Илиџи до сада пријављенa 64 учесника За пливање за Часни крст у Источној Илиџи до сада пријављенa 64 учесника
Источна Илиџа: Обавезно уклањање леденица са стамбених и стамбено-пословних зграда Источна Илиџа: Обавезно уклањање леденица са стамбених и стамбено-пословних зграда
Најчитаније
  • Илија Николић: Од солунског ратника до предсједника општине
    22h 37m
    1
  • Путин се окупао у леденој води поводом Богојављења
    20h 13m
    1
  • Војислав Челик први допливао до Часног крста на ријеци Жељезници у Источној Илиџи
    17h 34m
    2
  • Данило Косорић први стигао до крста, али побједу препустио Милијани Јовановић
    13h 57m
    1
  • Трново: Мирјана Голијанин прва допливала до Часног крста
    19h 21m
    0