Протест у Загребу: Грађани траже укидање свих мјера

13.02.2021. 19:35
0
ИЗВОР: СРНА

У Загребу је у току протест против актуелне власти и мјера које је донио Национални штаб цивилне заштите у борби против епидемије вируса корона, јављају хрватски медији.

Протест назван "Масовни народни просвјед - Доста је!" до сада је окупио око 300 до 400 грађана који траже укидање свих епидемиолошких мјера и ограничења и "обуставу лажне политичко-медијске пропаганде и цензуре".

Они траже и оставку актуeлне власти уз покретање кривичне одговорности и примјену Уставом прописаних основних људских права и слободе избора.

На главном загребачком тргу окупљени грађани потписују петиције за отворено писмо Сабору и Влади којима се тражи укидање свих мјера и ограничења.

Већина окупљених не носи заштитну маску, само ријетки се могу видјети с њом на лицу, наводи "Вечерњи лист". 

 

Коментари 0
Повезане вијести
Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској
Покушао да прокријумчари 120.000 цигарета Покушао да прокријумчари 120.000 цигарета
Сигналне ракете погодиле двије жене на свадбама у Далмацији, једна преминула Сигналне ракете погодиле двије жене на свадбама у Далмацији, једна преминула
Најчитаније
  • Први пут с Турцима на јутрење
    16h 9m
    0
  • Нова правила: Долази велика промјена за све који имају возачку дозволу Б категорије
    15h 50m
    1
  • Молитва за правду за породицу Хршум - Обраћање оца настрадале Данијеле
    11h 3m
    2
  • Овјерене четири кандидатуре за пријевремене изборе
    7h 35m
    2
  • Тужилаштво и породица траже максималну казну за Kујовића који је усмртио супружнике Хршум
    9h 47m
    1