Прва литургија послије седам година у храму Светог Саве у Њујорку

05.02.2023. 09:54
0
ИЗВОР: srna.rs

Његова светост патријарх српски Порфирије служиће данас литургију у Саборном храму Светог Саве у Њујорку, који је страдао у пожару 2016. године.

Свештенство и Црквено-школска општина Светог Саве истичу да ће то бити прва служба која ће, послије седам година бити служена у Саборном храму Светог Саве, саопштено је из Српске православне цркве.

- Поносни смо што ће недељна служба бити круна кратког патријарховог боравка у САД. Дани које је духовни предводник свих православних Срба провео са нама прави су Божји благослов и подстицај како за убрзање радова на обнови храма, али још више за обнову духовног живота и саборног духа српске заједнице у Њујорку - истакли су из Црквено-школске општине.

Литургија у Саборном храму Светог Саве биће служена у 10.00 часова по њујоршком времену.

Патријарх српски Порфирије борави од 24. јануара у посјети САД, која ће се завршити данас.

Коментари 0
Повезане вијести
Патријарх Порфирије предводиће Спасовданску литију у Београду Патријарх Порфирије предводиће Спасовданску литију у Београду
Патријарх Порфирије: Љубав је почетак и крај постојања и смисао Патријарх Порфирије: Љубав је почетак и крај постојања и смисао
Патријарх Порфирије: Сваки празник који слави породицу има истински смисао Патријарх Порфирије: Сваки празник који слави породицу има истински смисао
Најчитаније
  • Преки суд Саве Ковачевића
    13h 58m
    23
  • Марија Карађорђевић, српска краљица која заслужује поштовање равно светици
    13h 53m
    8
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    14h 6m
    0
  • ЈКП „Комил“: Оглас за посао
    11h 48m
    0
  • Британски држављанин погинуо код Фоче
    7h 29m
    0