Први вјесници прољећа у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)

27.01.2025. 18:25
0
ИЗВОР: srna.rs

Иако је још јануар, у Источном Новом Сарајеву и у Новом Граду појавиле су се висибабе, први вјесници прољећа.

Њихова рана појава може се повезати и са неуобичајено високом температуром.

Висибаба /Галантхус нивалис/ вишегодишња је биљка која расте из луковице. Спада у породицу амарилидацеа /Амарyллидацеае/ и означава почетак прољећа својим цвјетањем.

Прољеће ове године стиже 20. марта у 9.01 час.

Слика

Фото: srna.rs

Коментари 0
Повезане вијести
Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву
Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    11h 20m
    36
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    18h 10m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    17h 10m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    17h 44m
    8
  • У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
    10h 33m
    0