Први вјесници прољећа у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)

27.01.2025. 18:25
0
ИЗВОР: srna.rs

Иако је још јануар, у Источном Новом Сарајеву и у Новом Граду појавиле су се висибабе, први вјесници прољећа.

Њихова рана појава може се повезати и са неуобичајено високом температуром.

Висибаба /Галантхус нивалис/ вишегодишња је биљка која расте из луковице. Спада у породицу амарилидацеа /Амарyллидацеае/ и означава почетак прољећа својим цвјетањем.

Прољеће ове године стиже 20. марта у 9.01 час.

Слика

Фото: srna.rs

Коментари 0
Повезане вијести
Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву
Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    15h 46m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    13h 57m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    6h 24m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    17h 29m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    18h 43m
    0