Први вјесници прољећа у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)

27.01.2025. 18:25
0
ИЗВОР: srna.rs

Иако је још јануар, у Источном Новом Сарајеву и у Новом Граду појавиле су се висибабе, први вјесници прољећа.

Њихова рана појава може се повезати и са неуобичајено високом температуром.

Висибаба /Галантхус нивалис/ вишегодишња је биљка која расте из луковице. Спада у породицу амарилидацеа /Амарyллидацеае/ и означава почетак прољећа својим цвјетањем.

Прољеће ове године стиже 20. марта у 9.01 час.

Слика

Фото: srna.rs

Коментари 0
Повезане вијести
Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву Музичко-поетско вече „Скућени у пјесми“ сутра у Источном Новом Сарајеву
Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    18h 5m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    12h 57m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    15h 49m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    5h 35m
    0
  • Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету
    16h 41m
    1