Радио Републике Српске слави 55. рођендан

02.02.2022. 08:31
0
ИЗВОР: Срна

Радио Републике Српске, који баштини традицију некадашњег Радија Бањалука, данас слави 55. рођендан.

Радио Бањалука званично је почео емитовање програма 2. фебруара 1967. године, али је са експерименталним програмом почео 25. јануара исте године.

Одлуком Народне скупштине Републике Српске, крајем 1993. године, Радио Бањалука интегрисан је са Српским радијом Пале у Српску радио-телевизију, данашњи Јавни медијски сервис Радио-телевизију Републике Српске, објављено је на сајту овог медија.

Општински радио, који је прерастао у регионални, у првим годинама након оснивања имао је велико искушење - Бањалуку је задесио катастрофални земљотрес 1969. године, а Радио Бањалука емитовао је више о 17.000 огласа и обавјештења који су грађанима били од значајне користи у тим дешавањима.

Програм је емитован из камп-приколице, а припреман у шатору због тога што је зграда, у којој је Радио био смјештен, била оштећена.

Радио који је мијењао име, од Радија Бањалука до Српског Радија и Радија Републике Српске, свједочио је о тешким, али и о радосним тренуцима у историји Радија Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Најчитаније
  • Годишњица рођења Петра Кочића
    4h 14m
    0
  • Пале: Након свађе употријебљено ватрено оружје
    2h 46m
    3
  • Бесједа ученика Дамјана Бошковића о Видовдану
    22h 48m
    0
  • Сутра „Конференција беба“ у Источном Новом Сарајеву
    3h 41m
    0
  • МТБ тура на Борикама и ове године одушевила учеснике
    23h 6m
    0