Радници са градилишта спасили дјевојчицу из пожара

27.10.2020. 19:27
1
ИЗВОР: nezavisne.com

Група радника са градилишта у Београду спасила је данас петнаестогодишњу дјевојчицу из стана у пламену на Дорћолу и тако зарадила бројне похвале на друштвеним мрежама, а многи их називају херојима.

Како пишу српски медији, пожар је избио око 13 сати у улици Високог Стевана. Дјевојчица је наводно била у купатилу када је стан плануо, а радници су реаговали када су чули њене позиве упомоћ.

Прво су покушали провалити у стан који се налази на десетом спрату, али како у томе нису успјели, ушли у стан који се налази испод и дјевојчицу спасили преко балкона.

Дјевојчица је, према писању "Телеграфа", задобила опекотине и пребачена је у болницу.

- Колеге су ме позвале, рекле да се стан запалио, да девојка гори. Тамо смо потрчали, прво смо пробали врата да развалимо, нисмо могли. Комшија испод је отворио врата, на терасу смо изашли сви. Она је викала: 'Горим, горим'. Моји су ме везали, држали су ме. Она је била при себи, ухватила се мало за ограду, мало је скочила. Ја сам је ухватио, онда смо је спустили на терасу - испричао је радник Павле Гавура.

На мјесту догађаја интервенисало је 26 ватрогасаца са шест ватрогасних возила. 

 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Анонимно 28.10.2020. 20:41
    Swaka cast momci...
Повезане вијести
Рука Светог Саве на челу Спасовданске литије у Београду Рука Светог Саве на челу Спасовданске литије у Београду
БиХ најгора у регији: Скоро половина примања оде на храну БиХ најгора у регији: Скоро половина примања оде на храну
Рука Светог Саве стигла у Београд Рука Светог Саве стигла у Београд
Најчитаније
  • На Башчаршији поскупјели ћевапи
    20h 22m
    12
  • Замјена електронских здравствених картица више неће бити бесплатна
    23h 15m
    0
  • Франц Кафка: Годишњица смрти књижевног великана
    36m
    0
  • Игуман манастира Свете Тројице у Озерковићима у посјети Општини Пале
    22h 59m
    0
  • Игуман Методије: Ако на страдање гледамо онако како смо научили од светих отаца, даћемо му смисао
    15h 29m
    0