Радојичићев покрет: Подршка Миличевићу, у току прогон над опозицијом

09.06.2025. 15:07
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Независни покрет "Својим путем" - Игор Радојичић најоштрије осуђује хапшење предсједника Српске демократске странке (СДС) Милана Миличевића, саопштено је из овог покрета.

- Сматрамо да се ради о злоупотреби институција Републике Српске у политичке сврхе и да се употребом репресивног апарата над лидером највеће опозиционе странке у Републици Српској  врши насиље и прогон над опозицијом - навели су из Независног покрета "Својим путем".

Како су додали, "дјеловање институција Републике је у овом случају селективно, јер је велики број случајева криминала и корупције за које се дословно 'запиње' широм Републике, а који остају без икакве реакције и дјеловања".

Упозоравамо да се очито улази у једну мрачну и завршну фазу у којој се нађу сви недемократски режими - отворених напада, гушења слобода и политичке и правне елиминација неистомишљеника. Подсјећамо да је Миличевић прије неколико мјесеци већ био предмет репресивног апарата и поступка у којем је ослобођен оптужби, као и да је иза нас неразјашњен случај паљења аутомобила и застрашивања опозиционог народног посланика Небојше Вукановића. Уз то, већ мјесецима се покушава креирати атмосфера за смјену господина Миличевића са чела СДС. Тешко се у том контексту може говорити о низу случајности - навели су.

Независни покрет "Својим путем" - Игор Радојичић је подржао Миличевића.

Овим путем пружамо подршку Миличевићу и Српској демократској странци и позивамо опозиционе странке, медије, правне стручњаке и јавност да без узмицања стану у заштиту права и правде и да пажњу и енергију усмјере на сву могућу правну заштиту процесних и грађанских права која припадају Миличевићу - нагласили су.

Коментари 0
Повезане вијести
СДС пружа подршку Миличевићу! СДС пружа подршку Миличевићу!
Из теслићког СДС тврде да Миличевић није ухапшен Из теслићког СДС тврде да Миличевић није ухапшен
И СДС ће подржати вето И СДС ће подржати вето
Најчитаније
  • Геноцид над „непоћуднима“ у НДХ: Злочин у Јеловцима и Раковцу - Пале 1943. године
    9h 14m
    6
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава раднике у производњи и монтажи самоуслужних аутопраоница
    55m
    0
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    4h 36m
    3
  • Заборављени злочин: Убиство цивила из засједе код Средњег
    9h 25m
    6
  • Годишњица потписивања Кумановског споразума
    9h 13m
    0