Расписан конкурс за књижевне награде „Златна сова“ и „Совица“

11.11.2022. 09:28
0
ИЗВОР: srna.rs

Завод за уџбенике и наставна средства Источно Ново Сарајево, као највећа издавачка кућа у Републици Српској, расписао је конкурсе за награду „Златна сова“ за најбољи необјављени роман и за „Совицу“ за најбољу необјављену књигу за дјецу, рекао је Срни директор Завода Бојан Ђенић.

Ђенић је навео да право учешћа на конкурсима имају аутори који пишу на српском језику и који благовремено доставе свој рукопис под условом да раније није објављиван како на српском, тако и на другом језику.

Он је додао да не могу учествовати досадашњи добитници ових награда.

Ђенић је истакао да књижевна награда „Златна сова“ подразумијева добијање плакете /повеље/ за најбољи необјављени роман, објављивање дјела у тиражу од 500 примјерака, те ауторску накнаду од 5.000 КМ и 20 примјерака романа.

Друга награда подразумијева објављивање дјела у тиражу од 500 примјерака, те ауторску накнаду од 2.000 КМ и 20 примјерака романа.

Он је додао да трећа награда обухвата објављивање дјела у тиражу од 500 примјерака, те ауторску накнаду од 1.000 КМ и 20 примјерака романа.

Ђенић је нагласио да је посљедњи дан за достављање рукописа 3. март 2023. године, а рок за проглашење најбољег необјављеног романа 31. мај.

Када је ријеч о књижевној награди „Совица“, Ђенић је навео да њу чине плакета за најбољу необјављену књигу за дјецу, објављивање дјела у тиражу од 500 примјерака, ауторска накнада од 3.000 КМ и 20 примјерака кнјиге.

Ђенић је додао да је посљедњи дан за доставу рукописа 3. март 2023. године, а рок за проглашење добитника награде 15. мај.

Коментари 0
Повезане вијести
Расписани конкурси за "Златну сову" и "Совицу" Расписани конкурси за "Златну сову" и "Совицу"
Уручене награде "Златна сова" и "Совица"за најбоље необјављене књиге Уручене награде "Златна сова" и "Совица"за најбоље необјављене књиге
Овогодишњи добитник "Совице" Марина Јовановић Овогодишњи добитник "Совице" Марина Јовановић
Најчитаније
  • Мајор Листер са Кошара - прича о псу који је чувао српску војску
    6h 2m
    0
  • Живот и смрт владике Варнаве Настића (1914-1964): Епископ који је одбио Павелића
    17h 30m
    4
  • На данашњи дан рођена бака Роса Кончар
    21h 47m
    2
  • Годишњица рођења непоновљивог Моме Капора
    6h 1m
    3
  • Момо Капор: После љубави
    6h 7m
    3