Развијена руска тробојка дужине 1.300 метара

21.08.2022. 20:48
1
ИЗВОР: srna.rs

Више од 3.000 становника Оренбуршке области развило је у част Дана руске заставе тробојку дугу 1.300 метара и тако поставили рекорд, саопштила је служба регионалне администрације.

Ова застава је 288 метара дужа него што је била застава из Самарске области, која је постигла рекорд у дужини пре три године.

Шеф региона Денис Паслер рекао је да тробојка уједињује народе Русије, јача њихово јединство, потврђује континуитет генерација.

- Ми подижемо своју заставу у најважнијим тренуцима у животу. Под тробојком се постављају спортски рекорди, изводе научна открића, постижу успјеси у индустрији и пољопривреди и развија се култура. Под тробојком наши војници штите безбједност руских граница и бране националне интересе - рекао је Паслер.

Паслер је напоменуо да данашња акција представља знак поштовања према руској застави, преноси “Спутњик”.

Дан Државне заставе Русије обиљежава се 22. августа.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Mirce 21.08.2022. 21:36
    Pozajmili mi nasu oni je samo okrenuli.
Повезане вијести
Палата Републике у бојама заставе Србије Палата Републике у бојама заставе Србије
Најчитаније
  • Сјећања старих Хрешана на циркус-плац у Сарајеву
    12h 43m
    34
  • Јон Фон Лу - "Мицубиши четник" који је бранио Републику Српску
    12h 33m
    6
  • Огњен Орашанин ухапшен због фалсификовања љекарског налаза
    6h 20m
    2
  • Маркале чекају истину
    12h 40m
    18
  • Стевановић: Затворен пут Трново-Фоча, угрожена безбједност путника
    3h 43m
    2