Реми Козаре и Славије

23.09.2023. 21:45
0
ИЗВОР: sport.dc

На Градском стадион Велимир Сомболац у Градишци пред око стотину гледалаца данас је одиграна утакмица осмог кола м:тел И лиге Републике Српске ФК Козара (Градишка) – ФК Славија (Источно Сарајево) која је завршила без побједника резултатом 0-0.

По јакој киши која је у Градишци падала непрекидно од претходне ноћи и наквашеном терену, прва покушава Козара преко Растоке који јаско шутира поред гола. Узвраћају гости преко Бјелоша у седмој минути, али његов шут хвата млади Глишић. У 12. минути корнер за Козару, највиши у слоку је Асентић, али Сирћо хвата лопту испред њега. Минут касније, нови корнер за Козару, лопта се одбија до Садиковића који јако шутира, али поред гхола. Игра се отворено, али клизав и накисао терен спречава бржу и повезанију игру. До краја полувремена биљежимо покушај Садиковића и уклизавање Растоке, али без успјеха и на полувријеме се одлази без промјене резултата.

Покушава Асентић почетком другог полувремена, али је Сирћо на мјесту. Киша и даље отежава игру и једној и другој екипи. У 66. минути покушава Бјелош из слободног ударца, али лопта одлази високо преко гола. На другој страни Бокић покушава да побјегне одбрани Славије и изађе сам пред Сирћу, али му бјежи лопта. У 71. минути добра акција Козаре, Бокић јако шутира, али Сирћо брани, одбија се лопта до Асентића, који даје повратну Садиковићу, овај шутира из пуног трка, али лопта одлази замало преко гола. Задњих десет минута Козара притишће према голу Славије. Хонг прави слалом у 84. минути, након што се лопта послије корнера одбила до њега, долази до петерца паралелно са гол линијом, али успијева одбрана Славије да избаци лопту у корнер. Три минута касније Поповић упошљава Бокића, који шутира из трка тик поред стативе. Минут касније Бокић додаје Поповићу на ивици шеснаестерца, овај јако шутира, али је замало непрецизан и резултат остаје непромјењен до краја утакмице,

Настављају фудбалери Козаре у ритму сриједа-субота. Већ у сриједу 27. 9. 2023. године пред њима је нови испит. У Градишци ће у оквиру 1/16 финала Купа Босне и Херцеговине дочекати Јединство из Бихаћа. Утакмица почиње у 15 часова и 30 минута.

Сљедеће суботе, 30. 9. 2023. године на распореду су утакмице деветог кола м:тел И лиге Републике Српске. У Модричи екипа Алфе биће домаћин Козари, а утакмица почиње у 15 часова и 30 минута.