Републиканци освојили већину у Представничком дому

17.11.2022. 08:41
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Републиканска партија обезбиједила је већину у Представничком дому америчког Конгреса, са освојених 218 мјеста.

Они ће у наредне двије године имати прилику да управљају доњим домом конгреса, док је већину у Сенату или горњем дому обезбиједила Демократска партија предвођена предсједником САД Џозефом Бајденом, преноси Тањуг.

Предвиђа се да ће републиканци освојити између 218 и 223 места у Представничком дому од 435 места, преноси Ројтерс.

С обзиром да се гласови неких изборних јединица још увијек броје коначни резултати можда неће бити проглашени још пар недјеља.

Коментари 0
Повезане вијести
Америчке снаге надгледају Ормуски мореуз како би осигурале да остане отворен Америчке снаге надгледају Ормуски мореуз како би осигурале да остане отворен
Укинута америчка поморска блокада Ирана Укинута америчка поморска блокада Ирана
Трамп: Наставак бомбардовања Ирана ако не буде споразума за 60 дана Трамп: Наставак бомбардовања Ирана ако не буде споразума за 60 дана
Најчитаније
  • Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
    9h 14m
    0
  • Од пуцња у Сарајеву до Панчева - Како живе потомци браће Гаврила Принципа (ВИДЕО)
    7h 18m
    23
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    5h 48m
    1
  • Још три дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    9h 28m
    3
  • Мудре ријечи цара Лазара и данас имају посебан значај: “Глава се не полаже у гроб него у темељ” (ВИДЕО)
    9h 18m
    0