Republikanci osvojili većinu u Predstavničkom domu

17.11.2022. 08:41
0
IZVOR: nezavisne.com

Republikanska partija obezbijedila je većinu u Predstavničkom domu američkog Kongresa, sa osvojenih 218 mjesta.

Oni će u naredne dvije godine imati priliku da upravljaju donjim domom kongresa, dok je većinu u Senatu ili gornjem domu obezbijedila Demokratska partija predvođena predsjednikom SAD Džozefom Bajdenom, prenosi Tanjug.

Predviđa se da će republikanci osvojiti između 218 i 223 mesta u Predstavničkom domu od 435 mesta, prenosi Rojters.

S obzirom da se glasovi nekih izbornih jedinica još uvijek broje konačni rezultati možda neće biti proglašeni još par nedjelja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren
Ukinuta američka pomorska blokada Irana Ukinuta američka pomorska blokada Irana
Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana
Najčitanije
  • Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
    7h 11m
    0
  • Od pucnja u Sarajevu do Pančeva - Kako žive potomci braće Gavrila Principa (VIDEO)
    5h 15m
    23
  • Govor vladike Nikolaja na Vidovdan 1916. godine
    3h 45m
    1
  • Još tri dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    7h 25m
    3
  • Mudre riječi cara Lazara i danas imaju poseban značaj: “Glava se ne polaže u grob nego u temelj” (VIDEO)
    7h 15m
    0