Republikanci osvojili većinu u Predstavničkom domu

17.11.2022. 08:41
0
IZVOR: nezavisne.com

Republikanska partija obezbijedila je većinu u Predstavničkom domu američkog Kongresa, sa osvojenih 218 mjesta.

Oni će u naredne dvije godine imati priliku da upravljaju donjim domom kongresa, dok je većinu u Senatu ili gornjem domu obezbijedila Demokratska partija predvođena predsjednikom SAD Džozefom Bajdenom, prenosi Tanjug.

Predviđa se da će republikanci osvojiti između 218 i 223 mesta u Predstavničkom domu od 435 mesta, prenosi Rojters.

S obzirom da se glasovi nekih izbornih jedinica još uvijek broje konačni rezultati možda neće biti proglašeni još par nedjelja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren
Ukinuta američka pomorska blokada Irana Ukinuta američka pomorska blokada Irana
Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana
Najčitanije
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    23h 19m
    15
  • Stijaković: Tog dana ustaše su zaklale 22 člana moje najbliže porodice
    15h 57m
    0
  • Nenad Vuković pojačanje Pokreta sigurna Srpska
    21h 27m
    0
  • Dođe li do krvi, opet ćemo biti prvi: Šta otkrivaju pisma Desanke Maksimović ruskim prevodiocima
    20h 21m
    0
  • Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu
    21h 51m
    0