Republikanci osvojili većinu u Predstavničkom domu

17.11.2022. 08:41
0
IZVOR: nezavisne.com

Republikanska partija obezbijedila je većinu u Predstavničkom domu američkog Kongresa, sa osvojenih 218 mjesta.

Oni će u naredne dvije godine imati priliku da upravljaju donjim domom kongresa, dok je većinu u Senatu ili gornjem domu obezbijedila Demokratska partija predvođena predsjednikom SAD Džozefom Bajdenom, prenosi Tanjug.

Predviđa se da će republikanci osvojiti između 218 i 223 mesta u Predstavničkom domu od 435 mesta, prenosi Rojters.

S obzirom da se glasovi nekih izbornih jedinica još uvijek broje konačni rezultati možda neće biti proglašeni još par nedjelja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren
Ukinuta američka pomorska blokada Irana Ukinuta američka pomorska blokada Irana
Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    7h 2m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    6h 48m
    0
  • Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu
    8h 9m
    0
  • Akcija prikupljanja sredstava za tron ikone Bogorodice Mlekopitateljnice na Palama
    5h 25m
    1
  • Pozovimo 17185 za Aleksandru Ilić
    10h 30m
    0