Republikanci osvojili većinu u Predstavničkom domu

17.11.2022. 08:41
0
IZVOR: nezavisne.com

Republikanska partija obezbijedila je većinu u Predstavničkom domu američkog Kongresa, sa osvojenih 218 mjesta.

Oni će u naredne dvije godine imati priliku da upravljaju donjim domom kongresa, dok je većinu u Senatu ili gornjem domu obezbijedila Demokratska partija predvođena predsjednikom SAD Džozefom Bajdenom, prenosi Tanjug.

Predviđa se da će republikanci osvojiti između 218 i 223 mesta u Predstavničkom domu od 435 mesta, prenosi Rojters.

S obzirom da se glasovi nekih izbornih jedinica još uvijek broje konačni rezultati možda neće biti proglašeni još par nedjelja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren
Ukinuta američka pomorska blokada Irana Ukinuta američka pomorska blokada Irana
Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana
Najčitanije
  • Licu iz Rogatice skidan novac sa bankovnog računa u iznosu od 1.200 KM
    16h 30m
    0
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    10h 29m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    8h 35m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    17h 26m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    6h 7m
    0