Republikanci osvojili većinu u Predstavničkom domu

17.11.2022. 08:41
0
IZVOR: nezavisne.com

Republikanska partija obezbijedila je većinu u Predstavničkom domu američkog Kongresa, sa osvojenih 218 mjesta.

Oni će u naredne dvije godine imati priliku da upravljaju donjim domom kongresa, dok je većinu u Senatu ili gornjem domu obezbijedila Demokratska partija predvođena predsjednikom SAD Džozefom Bajdenom, prenosi Tanjug.

Predviđa se da će republikanci osvojiti između 218 i 223 mesta u Predstavničkom domu od 435 mesta, prenosi Rojters.

S obzirom da se glasovi nekih izbornih jedinica još uvijek broje konačni rezultati možda neće biti proglašeni još par nedjelja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren Američke snage nadgledaju Ormuski moreuz kako bi osigurale da ostane otvoren
Ukinuta američka pomorska blokada Irana Ukinuta američka pomorska blokada Irana
Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana Tramp: Nastavak bombardovanja Irana ako ne bude sporazuma za 60 dana
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    3h 9m
    35
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    18h 6m
    0
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    1h 49m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    18h 31m
    0
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    2h 49m
    0