Ријешите се непријатног мириса ципела

25.07.2020. 20:12
0
ИЗВОР: Lepotaizdravlje.rs

Ма колико водили рачуна о хигијени ногу и обуће, понекад једноставно дође до развоја бактерија, а самим тим и до појаве непријатног мириса. Непријатан мирис ципела може довести до осјећаја стида и нелагодности, посебно онда када се налазите у друштву других људи, а потребно је да се изујете. Тек тада ћете се сјетити да своје ципеле нисте луфтирали данима, а зна се шта то значи.

Због чега обућа има непријатан мирис? Као и остатак тијела, и ноге се зноје. Зној сам по себи нема мирис, али када се појаве бактерије које се њим хране, ствара се киселина коју карактерише изузетно непријатан мирис.

Постоји неколико ствари које можете урадити како бисте избјегли наведени проблем:

– Бирајте кожну обућу у којој се ноге мање зноје и у којој ваша кожа може да дише. Адекватна циркулација ваздуха спријечиће стварање микроорганизама који доводе до непријатног мириса. Вјероватно сте већ примијетили да се обућа од вјештачких материјала знатно брже умирише него она која је направљена од коже или платна, па када сљедећи пут кренете у куповину, имајте и то у виду.

– Кад год можете, опредијелите се за ношење отворене обуће. Љети што чешће носите сандале јер ће се стопала изложена ваздуху мање знојити, а брже сушити. Влажна средина идеална је за размножавање бактерија, а то је управо оно што настојите да избјегнете.

Спријечите непријатан мирис ципела

– Прије него што одложите обућу у ципелар, увјерите се у то да је сува. Патике у којима су се ноге знојиле током тренинга никако немојте склањати у ципеларник док су влажне.

– Без обзира на то што журите и желите да што прије изађете из стана, никада немојте обувати обућу ако су вам ноге знојаве. Тренутна уштеда времена касније ће вас много више коштати. Прије обувања, оперите своја стопала антибактеријским сапуном и добро их осушите пешкиром. И сами знате да је далеко лакше ослободити се непријатног мириса ногу, него ципела.

Коментари 0
Повезане вијести
Помоћу ових савјета хљеб ће дуже задржати свјежину Помоћу ових савјета хљеб ће дуже задржати свјежину
Анксиозност или предосјећај? Када нас тијело упозорава на опасност? Анксиозност или предосјећај? Када нас тијело упозорава на опасност?
Како траума из дјетињства обликује нашу будућност? Како траума из дјетињства обликује нашу будућност?
Најчитаније
  • Гдје је запело на Скупштини СДС у Бијељини?
    20h 24m
    21
  • Сутра Марш одбране „Војковићи – Илињача“
    18h 44m
    5
  • Не остављајте флашу воде у врућем ауту: Посљедице могу бити велике
    13h 10m
    0
  • Наранџасто упозорење због високе температуре ваздуха
    23h 10m
    1
  • Млади атлетичари оправдали очекивања на Првенсртву Српске
    22h 50m
    1