Рочиште одгођено због болести једног оптуженог

16.10.2023. 09:51
0
ИЗВОР: srna.rs

Рочиште у предмету "Атиф Дудаковић и други" које је требало да буде одржано данас у Суду БиХ отказано је јер се један од оптужених налази на болничком лијечењу, речено је Срни у овој правосудној институцији.

На суђењу за злочине у више крајишких општина у предмету "Атиф Дудаковић и други" свједоци су говорили о члановима својих породица који су у љето 1995. године били на подручју Босанског Петровца и навели да су им посмртни остаци пронађени након рата на подручјима којима је пролазио Пети корпус такозване Армије БиХ, а неки још нису пронађени.

За злочине почињене на подручју Босанског Петровца, Кључа, Босанске Крупе и Санског Моста оптужени су бивши командант и припадници Петог корпуса такозване Армије БиХ Атиф Дудаковић, Санел Шабић, Ибрахим Шиљедић, Сафет Салихагић, Адис Зјакић, Хасан Ружнић, Реџеп Злојић, Самир Солаковић, Фатмир Муратовић, Мухарем Алешевић, Хусеин Балагић, Един Домазет, Ејуб Кожењић, Ибрахим Надаревић и Саид Мујић.

Оптужница их терети за убиство више од 300 Срба, међу којима највише цивила, углавном старије доби, као и војника који су се предали или били заробљени.

Коментари 0
Повезане вијести
Дураковић ослобођен оптужби за ратне злочине над српским цивилима Дураковић ослобођен оптужби за ратне злочине над српским цивилима
Изрицање другостепене пресуде Дураковићу Изрицање другостепене пресуде Дураковићу
Предмет "Ејуп Ганић и остали": Свједок говорио о свом рањавању и убиствима припадника ЈНА Предмет "Ејуп Ганић и остали": Свједок говорио о свом рањавању и убиствима припадника ЈНА
Најчитаније
  • Слиједи топлотни талас у Републици Српској
    23h 16m
    0
  • Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“
    13h 20m
    0
  • „Поход на кланац“ - ходочашће и одавање почасти свим палим борцима Касиндолског батаљона
    19h 31m
    0
  • У Палама промовисана Споменица "Жепа, јуни 1992. године"
    21h 35m
    0
  • Преминуо пуковник Војимир Матовић
    18h 1m
    0