Рогатица: Илиндан молитвено обиљежен на Борикама

02.08.2020. 16:23
0
ИЗВОР: СРНА

Илиндан је данас молитвено обиљежен на Борикама код Рогатици, гдје је служен и парастос за 77 погинулих српских бораца и цивила из овог мјеста у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату.

Литургија је служена у Цркви Светих апостола Петра и Павла на Борикама, а парастос испред спомен-плоче постављене у порти храма.

Вијенце су положили руководство општине и општинске Борачке организације.

Начелник општине Милорад Јагодић рекао је да је планирано да у наредном периоду у Рогатици буде изграђено централно спомен-обиљежје.

Он је напоменуо да сада има спомен-соба у којој су фотографије 290 погинулих бораца, а у плану је да буде одређен дан формирања Рогатичке лаке пјешадијске бригаде Војске Републике Српске /ВРС/.

Јагодић је подсјетио да се плато Борика препознаје по обиљежавању празника Светог Илије, гдје сваке године буде највеће окупљање грађана из окружења, али је то ове године изостало због вируса короне.

Коментари 0
Повезане вијести
У част Срећка Форцана одигран меморијални кошаркашки турнир у Рогатици У част Срећка Форцана одигран меморијални кошаркашки турнир у Рогатици
Данас обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој Данас обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој
Укључити Мурино у стратегију о поновној истрази ратних злочина Укључити Мурино у стратегију о поновној истрази ратних злочина
Најчитаније
  • Источна Илиџа: Пронађена и санкционисана лица која су на свадби пуцала из ватреног оружја
    13h 30m
    0
  • „Корана ко рана“ – Страдање Срба у селу Рујница код Цазина (одломак)
    17h 49m
    0
  • Допринос медицинских сестара и техничара непроцјењив
    12h 17m
    0
  • Источна Илиџа: Лице лишено слободе због фалсификовања возачке дозволе
    13h 37m
    0
  • Хиљаде вјерника у Острогу на празник Светог Василија Острошког
    18h 29m
    0