Одржан састанак са представницима Дома здравља – Нагомилане проблеме хитно рјешавати!

06.07.2024. 09:34
1
ИЗВОР: katera.news

Руководство Општине Источна Илиџа одржало je састанак са руководством ЈЗУ „Дом здравља“ Источно Сарајево на којем је говорено о нагомиланим проблемима у здравственом сектору који се најбоље виде кроз недостатак љекарског кадра, прије свега у систему породичне медицине.

Како су навели, у систему од четрнаест тимова доктори недостају у пет тимова, а велики проблем је и недостатак два доктора у Служби хитне помоћи.

Лош положај здравствених радника у Источном Сарајеву је посебно изражен у односу на остале дијелове Републике Српске, између осталог, због близине Сарајева и одласка доктора и медицинског кадра ка другим здравственим установама, навели су из ове општине.

На састанку је донесено неколико закључака и договрено је да се доставе одређене информације прије заказивања посебне сједнице Скупштине општине Источна Илиџа на ову тему.

За Општину Источна Илиџа је неприхватљиво да амбуланте породичне медицине, које имају регистровано преко 3000 пацијената, немају сталног доктора, те ће овај проблем са руководством Дома здравља заједнички ријешити у најбржем могућем року, додали су из Општине Источна Илиџа.

Састанку су присуствовали шеф породичне медицине др Сањом Тановић и шеф лабораторије и предсједницом Струковног синдиката  доктора медицине др Нинослава Бјелогрлић, представници Борачке организације „Илиџански борац“ и представници Удружења пензионера „Источна Илиџа“.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    SNSD politika 06.07.2024. 12:19
    Imate vi gospodo zdravstvenih radnika na birou za zapošljavanje. Zašto njih ne zapošljavate???
Повезане вијести
Епископ Методије: Наш призив је да будемо слични Оцу небескоме, да учествујемо у небоземној заједници, а не голо постојање Епископ Методије: Наш призив је да будемо слични Оцу небескоме, да учествујемо у небоземно...
У Источној Илиџи настављено снимање филма о доктору Лазићу, о хуманости и солидарности Срба У Источној Илиџи настављено снимање филма о доктору Лазићу, о хуманости и солидарности Срба
Источна Илиџа: Одлука о именовању привременог управника етажних власника за некретнине Источна Илиџа: Одлука о именовању привременог управника етажних власника за некретнине
Најчитаније
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    9h 40m
    3
  • У току претреси на 13 локација, осам лица ухапшено
    10h 11m
    2
  • Свети Петар Дабробосански – заштитник града Источно Сарајево
    13h 37m
    2
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије за сутра
    3h 2m
    0
  • Преминуо мали Гаврило, дјечак који је прије неколико година ујединио Србију
    2h 20m
    0