Русија послала 15 тона прехрамбене помоћи Сирији

18.02.2023. 19:15
0
ИЗВОР: srna.rs

Авион из Русије са 15 тона прехрамбене помоћи за људе погођене земљотресом у Сирији слетио је данас у Дамаск, пренео је телевизијски канал "Ахабрија".

Исти извор наводи да су руски војници данас у болнице у Алепу доставили 2,5 тоне лијекова.

Шеф националне службе цивилне авијације Сирије Басем Мансур рекао је да је на сиријске аеродроме у Алепу, Дамаску и Латакији од 6. фебруара слетјело 150 авиона са хуманитарном робом за становништво.

Највећу количину помоћи Сирији су упутили Уједињени Арапски Емирати, из којих је стигло 58 авиона.

Коментари 0
Повезане вијести
Русија тестира нови лијек сличан препарату за лијечење Хочкиновог лимфома Русија тестира нови лијек сличан препарату за лијечење Хочкиновог лимфома
Трансплантација бубрега постала бесплатна у Русији Трансплантација бубрега постала бесплатна у Русији
У Хакасији око 3.600 људи пливало за Часни крст на температури од минус 37 степени У Хакасији око 3.600 људи пливало за Часни крст на температури од минус 37 степени
Најчитаније
  • Сјећања Хрешана на долазак Аустроугарске империје у БиХ
    15h 23m
    31
  • Црква Вазнесења Христовог и Успења Пресвете Богородице у Чајничу
    3h 42m
    0
  • Потпуно истинита прича о керуши Габи, хероју Београда чији споменик и данас стоји у ЗОО врту (ВИДЕО)
    3h 32m
    33
  • Сјећање на проту Стевана Баковића: Чувар душе сарајевских Срба у 19. вијеку
    3h 39m
    6
  • Михаилo Маџаревић - Ратник којем су се дивили српски краљеви
    17h 13m
    2