Руски посланик предложио да се женама скрати радно вријеме уз исту плату

14.04.2025. 13:20
0
ИЗВОР: Танјуг

Посланик руске Државне думе Игор Антропенко данас је предложио да се женама скрати радно вријеме за један сат без смањења плате.

 

- Питање повећања демографије је актуелно, али када ће млада дјевојка имати времена да изгради лични живот ако цијели дан проведе на послу, а онда уморна оде кући? Мислим да је релевантно и правовремено да се радни дан нашег љепшег пола смањи за најмање сат времена уз задржавање плате - рекао је он.

Он је рекао да би та мјера помогла и када је у питању образовање млађе генерације јер би, како је рекао, жене онда имале више времена да воде дјецу на различите активности, преноси РИА Новости.

- Свако дијете похађа бар један допунски клуб или спортску секцију, а нека дјеца похађају неколико. Често цијели овај терет пада на плећа жене. И веома је тешко имати времена, одлазећи са посла у 18 часова, да отпрати дјецу у клубове који често почињу у исто вријеме, а неки и раније - истакао је посланик.

Он је напоменуо и да брига о породици, дому и дјеци понекад примора жене да напусте посао, што не одговара свима.

Антропенко је рекао да је додатни сат дневно потребан и женама које немају породицу јер је "жени потребно много више времена да се спреми за посао него мушкарцу".

Коментари 0
Повезане вијести
Фочански и руски онколози заједно у борби против најтежих болести Фочански и руски онколози заједно у борби против најтежих болести
Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском
Почела војна парада у Москви Почела војна парада у Москви
Најчитаније
  • Стари Брод – зелена гробница (ВИДЕО)
    3h 0m
    15
  • На данашњи дан рођен велики Миодраг Лазић
    12h 50m
    5
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    7h 21m
    2
  • Милош Паровић из Невесиња најбољи гуслар Српске
    11h 14m
    1
  • Годишњица убиства двогодишњег Марка
    11h 38m
    1