Са тржишта БиХ повучен скејтборд са ''Сњегуљицом''

15.07.2024. 21:14
0
ИЗВОР: srna.rs

Са тржишта БиХ повучен је скејтборд са наљепницом "Сњегуљице" јер представља ризик од повреда, објавила је Агенција за надзор над тржиштем БиХ.

Како је појашњено, даска скејтборда нема довољну издржљивост, горња површина није израђена као противклизна површина, навели су из Агенције.

Овај производ није читко и трајно означен стандардом EN 13613, нема имена, лога или сличних ознака за идентификацију произвођача или добављача, ознаке за идентификацију производа, максимално ограничење масе корисника, као и да се препоручује употреба заштитне опреме.

Скејтборду недостаје документација од произвођача /информације о конструкцији, упутство за употребу, информације о сервисирању и одржавању, упозорење за употребу/.

Потрошачи који су купили овај производ из Кине препоручује се да престану да га употребљавају и да га врате увознику или у трговину малопродаје гдје је купљен.

Из Агенције су навели да је увозник предузео добровољне мјере повлачења са тржишта и уништавања производа.

Коментари 0
Повезане вијести
Предложено да се млађима од 14 година забрани вожња тротинета у БиХ Предложено да се млађима од 14 година забрани вожња тротинета у БиХ
ЦИК БиХ упозорио на забрану злоупотребе јавних ресурса ЦИК БиХ упозорио на забрану злоупотребе јавних ресурса
Слава Цркве Светих апостола Петра и Павла у Какњу (ВИДЕО) Слава Цркве Светих апостола Петра и Павла у Какњу (ВИДЕО)
Најчитаније
  • Битка за Рогатицу - Једна од највећих битки четника против Нијемаца и усташа (ВИДЕО)
    22h 3m
    27
  • Грађани покренули иницијативу за мораторијум на изградњу стамбених зграда у Источном Сарајеву
    15h 52m
    8
  • Кнез Иван Кнежевић - Иво од Семберије
    21h 59m
    0
  • "Дани љекобиља" окупили бројне љубитеље природе на Романији
    23h 35m
    0
  • Освештан Храм Светих Козме и Дамјана у Барама, служио митрополит Хризостом
    22h 11m
    0