САД планирају да уведу санкције Русији због вакцине против короне

26.08.2020. 19:53
0
ИЗВОР: B92

САД планирају да уведу санкције против пет руских научно-истраживачких института. Санкције ће обухватити и институт Министарства одбране Русије који је учествовао у развоју вакцине против коронавируса.

САД сумњају да руски институти, које су уврстили на своју листу "раде на хемијском и биолошком оружју".

Документ Бироа за индустрију и безбједност при Министарству трговине САД налази се на сајту Федералног регистра и тренутно је необјављен, односно у фази је увида јавности.

На санкционом списку нашли су се 33. Централни научно-истраживачки институт Министарства одбране Русије, 48. Централни научно-истраживачки институт у Кирову, 48. Централни научно-истраживачки институт у Сергијевом Посаду, 48. Централни научно-истраживачки институт у Јекатеринбургу и московски Државни Централни научно-истраживачки институт за органску хемију и технологију.

Подсјетимо, Русија је 11. августа прва на свијету регистровала вакцину против вируса корона. Вакцину су направили центар "Гамалеј" и Министарство одбране Русије.

Коментари 0
Повезане вијести
Почетна фаза развоја руске вакцине против ХИВ-а у току Почетна фаза развоја руске вакцине против ХИВ-а у току
У БиХ лани дато 5.849 првих доза ХПВ вакцине У БиХ лани дато 5.849 првих доза ХПВ вакцине
Вакцину против рака пацијенти из Србије примиће до краја године Вакцину против рака пацијенти из Србије примиће до краја године
Најчитаније
  • Пуштен саобраћај на путу Сарајево-Фоча за лака возила
    13h 37m
    0
  • Тужилац се није појавио на рочишту оптуженом за смрт супружника Хршум
    13h 19m
    9
  • Украден бицикл из хаустора зграде у Источном Новом Сарајеву
    18h 40m
    0
  • Јавни позив за додјелу неповратних новчаних средстава за развој привреде
    19h 43m
    0
  • Упозорење на покушаје преваре путем Вибер и СМС порука
    9h 32m