Сарајево покушава да Чајничко јеванђеље представи као "босанску" оставштину (ВИДЕО)

16.12.2022. 08:43
2
ИЗВОР: rtrs.tv

Политичка и квази-научна елита из Сарајева покушава да Чајничко јеванђеље, рукопис од непроцјењиве вриједности српског, православног поријекла, представи као "босанску" оставштину.

Лицемјерно оптужују Српску православну цркву да је украла рукопис који је њено власништво.

Институцијамa Републике Српске пријете кривичним пријавама што су по закону, Анексу 8, урадиле све да се Чајничко јеванђеље привремено измјести у Србију гдје су у току рестаураторски радови.

Детаљи у причи:

Видео: РТРС 

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Neven 16.12.2022. 10:37
    Ne spominju stara pisma Bosančicu i glagoljicu, čija su to pisma ?. Da ih nije možda Turska kao okupator instalirala, ili će prije biti Srpska ostavština iz prošlih vrmena. Veličaju Kulina bana , a njegova originalna povelja počinje sa riječima " U ime oca i sina i svetoga duha". Amin. Kad nemaš svoju istoriju, onda je najlakše tuđe krasti, otimati i prisvajati. Ovoj bezobzirnoj pljački kulturnog i istorijskog naslijeđa Srba u BiH mora se od najviših vlasti Republike Srpske energično suprostaviti. Ili će ovi otimači legalizovati očiglednu pljačku.
  • Generic placeholder image
    Mile Mesar 16.12.2022. 09:25
    Znaci, u bosni je sve bosansko, nema nista nase, Srpsko. Bice da sam i ja bosnjo ili kako se vec samoproglasavaju... neka oni vode brigu o svojima kulturnim blagom, a za nase cemo se mi brinuti kao i do sada, vijekovima... eto
Повезане вијести
Преминула мајка Милорада Додика Преминула мајка Милорада Додика
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
МУП Српске: На вријеме поднијети захтјеве за издавање нових личних докумената МУП Српске: На вријеме поднијети захтјеве за издавање нових личних докумената
Најчитаније
  • Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
    14h 0m
    4
  • Жељко Пржуљ - "Између два потопа" (одломак)
    14h 3m
    3
  • Јавна дискусија о вакцинацији дјеце 25. априла у Културном центру Источно Ново Сарајево
    7h 49m
    0
  • Источна Илиџа: Обавјештење о привременој обустави саобраћаја
    7h 18m
    0
  • Преминула мајка Милорада Додика
    5h 43m
    2