Сарајево: Угоститељи и музичари најавили протест

29.07.2020. 19:09
0
ИЗВОР: СРНА

Привредници, угоститељи и музичари најавили су за сутра у Сарајеву протест због нових мјера Кризног штаба поводом епидемије вируса корона, јављају федерални медији.

Адвокат који заступа угоститељске раднике Бојан Веселиновић рекао је за портал Кликс да ће окупљени од власти БиХ тражити да им се омогући радно вријеме у складу са начином регистрације, те да, уколико им се у потпуности забрањује рад, БиХ преузме фиксне трошкове кирије, плате радницима и уплате доприноса.

Организатори протеста рекли су да ће поштовати све препоруке Кризног штаба те да ће сви учесници морати да носе маске и поштују физичку дистанцу.

Протестима угоститељских радника, који су најављени за сутра у 11.00 часова испред зграде Парламентарне скупштине БиХ, придружиће се и музичари који наступају у угоститељским објектима.

Кризни штаб федералног министарства здравства крајем прошле седмице донио је одлуку да радно вријеме угоститељских објеката у Федерацији БиХ буде максимално до 23.00 часа.

Коментари 0
Повезане вијести
Испред Вјечне ватре више од 20.000 људи: "Сарајево, љубави моја" у част Халида Бешлића Испред Вјечне ватре више од 20.000 људи: "Сарајево, љубави моја" у част Халида Бешлића
Сарајевски таксисти возе бесплатно на сахрану Халида Бешлића Сарајевски таксисти возе бесплатно на сахрану Халида Бешлића
Наредних 30 дана повремене обуставе на путу Фоча-Сарајево Наредних 30 дана повремене обуставе на путу Фоча-Сарајево
Најчитаније
  • Кајмакчалан - једна од најкрвавијих и највеличанственијих битака у Првом свјетском рату (ФОТО)
    38m
    34
  • Ана Тришић Бабић предложена за вршиоца дужности предсједника
    21h 15m
    5
  • Ана Тришић Бабић в.д. предсједника Републике Српске, усвојен Закон о престанку важења више закона
    14h 37m
    3
  • Трново: Сутра обиљежавање годишњице октобарских офанзива 1994. године
    15h 41m
    0
  • Забрињавајући подаци МУП-а: Ученике у Српској превозе неисправни аутобуси
    16h 42m
    1