Савјет безбједности засједа поводом годишњице агресије НАТО-а на СРЈ

18.03.2024. 15:22
0
ИЗВОР: sputnikportal.rs

Сједница Савјета безбједности Уједињених нација, посвећена 25. годишњици агресије НАТО-а на Југославију, коју је затражила Русија, биће одржана 25. марта, саопштио је замјеник сталног представника Русије при УН Дмитриј Пољански.

- Сљедећег понедјељка, 25. марта, затражили смо да засједа Савјет безбједности УН поводом 25. годишњице агресије НАТО-а на Југославију - написао је Пољански на Телеграму.

Према његовим ријечима, захтјев Русије је, како се и очекивало, изазвао бијес представника западних земаља, за којих је та тема „крајње неугодна“.

Пољански је навео да би стални представници западних земаља у Савјету безбједности УН „наравно жељели да оставе у историји најважније питање за формирање савременог система међународних политичких односа и не само да га се не сјећају него и да на све могуће начине изокрећу објективне чињенице у вези с њим“.

- То није само некаква криза у низу других: управо су агресија НАТО-а против Југославије и незаконито отцјепљивање Косова од ње фактички сломили међународни систем који је био заснован на поштовању резултата Хелсиншког споразума - нагласио је Пољански.

Он је објаснио да су тада први пут у послијератној историји Европе границе независне државе биле нарушене насилним путем.

- Управо је та акција постала својеврсна тачка обрачуна у кризи односа Русије, која се није помирила с произвољношћу те врсте, и Запада који је ту произвољност штитио на све начине - нагласио је Пољански.

Он је додао да је Јапан, који предсједава Савјету безбједности УН, сједницу заказао за 25. март, у 15.00 сати по њујоршком времену, односно у 20.00 сати по средњоевропском времену.

Коментари 0
Повезане вијести
ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година
На данашњи дан окончана НАТО агресија на СР Југославију На данашњи дан окончана НАТО агресија на СР Југославију
Годишњица убиства двогодишњег Марка Годишњица убиства двогодишњег Марка
Најчитаније
  • Најављени прекиди електричне енергије за сутра
    12h 26m
    0
  • Извучени добитници главних награда у оквиру м:тел наградне игре „Никад лакше до аута“
    19h 41m
    0
  • Ивањско цвијеће
    20h 24m
    0
  • Бирач и Подриње: Злочин без милости и казне
    19h 10m
    0
  • Милица Петровић проглашена за најмлађа бебу у Рогатици
    22h 27m
    0