СДС предложио да се прогласи дан жалости у Републици Српској

30.10.2020. 10:32
0
ИЗВОР: Катера

Клуб посланика СДС-а упутио је иницијативу Колегијуму Народне скупштине Републике Српске да се у Републици Српској прогласи дан жалости поводом упокојења Његовог високопреосвештенства митрополита црногорско-приморског Амфилохија.

У иницијативи је наведено да је Амфилохије својим животом и дјелом показао како се треба борити за свој народ и цркву.

- Његова дубока и најискренија вјера у Бога, несебична и упорна борба за српски народ и нашу Свету православну цркву, светионик су свакоме од нас појединачно и свима нама заједно и примјер који по сваку цијену требамо слиједити - каже се у иницијативи СДС-а.                                                     

Коментари 0
Повезане вијести
У четвртак Дан жалости у Црној Гори поводом смрти војника Дејана Божовића У четвртак Дан жалости у Црној Гори поводом смрти војника Дејана Божовића
Дан жалости у Српској Дан жалости у Српској
Дан жалости у суботу у Српској Дан жалости у суботу у Српској
Најчитаније
  • Мали Зејтинлик - прича о једном рату и животу послије рата (ВИДЕО)
    12h 16m
    1
  • Код Паљанина пронађена дрога
    6h 56m
    0
  • Сјећање на Жељка Грујића
    12h 24m
    0
  • Мост између Пала и Тјенђина
    12h 22m
    0
  • Од 1. септембра на снази велика забрана у цијелој ЕУ: Овај производ се више не смије користити
    12h 4m
    0