Седми дан албанске блокаде

05.09.2024. 09:57
0
ИЗВОР: srna.rs

Седми је дан како власти самопроглашеног Косова блокирају зграде српских институција на сјеверу Косова и Метохије, из којих је приштинска полиција почела да износи документацију.

Замјеном општинског грба таблом са заставом жуто-плаве боје која означава такозвану државност на Косову, као и изношењем документације из зграде Привременог општинског органа у Косовској Митровици, полиција је јуче наставила акцију започету прошле седмице када је заузела и ставила под блокаду више објеката институција Владе Србије.

Замјеник директора полиције самопроглашеног Косова за регион сјевер Ветон Ељшани изјавио је да полиција плијени доказни материјал из зграде Привременог органа.

Више стотина запослених Срба претходних дана безуспјешно је покушало да уђе у своје канцеларије институција Владе Србије.

Бивши предсједник општине Северна Митровица Милан Радојевић појавио се јуче у полицијској станици у Косовској Митровици гд‌је је преузео позив који му је упућен из Приштине.

Радојевић, који је и функционер Српске листе, изјавио је да се не крије од полиције и да се добровољно појавио у станици. 

Коментари 0
Повезане вијести
Обијена црква у Горњој Гуштерици код Приштине Обијена црква у Горњој Гуштерици код Приштине
Проблем за Србе: Ко нема документе сматра се странцем Проблем за Србе: Ко нема документе сматра се странцем
Навршило се 25 година од терористичког напада на аутобус "Ниш експреса" Навршило се 25 година од терористичког напада на аутобус "Ниш експреса"
Најчитаније
  • Безгранично. Бесмртно.
    3h 42m
    6
  • Србин из Источног Сарајева сениорски првак Републике Србије
    14h 36m
    0
  • Годишњица потјеривања Срба из Вогошће
    4h 14m
    38
  • Лазар Дрљача -Тражим помиловање
    18h 39m
    3
  • Ћевриз Нишић: Савремени говор између аутентичности и помодарства
    23h 11m
    1