Сениори и јуниорке "Гласинца" трећи на првенству Српске

07.12.2020. 09:27
0
ИЗВОР: СРНА

Сениори и јуниорке Стрељачког клуба "Гласинац" са Сокоца освојили су треће мјесто на првенству Републике Српске у стрељаштву одржаном у Требињу, рекао је Срни тренер овог клуба Огњен Мијатовић.

Такмичење је одржано јуче у сениорској и јуниорској конкуренцији у дисциплинама стандардна ваздушна пушка и ваздушни пиштољ, према међународном олимпијском програму.

Мијатовић је навео да су у сениорској екипи "Гласинца" наступили Маринко Јанковић, Марко Јагодић и Александар Зорановић, а у јуниорској екипи Ана Пејић, Маријана Мијатовић и Маријана Косорић, које по годинама припадају групи пионирки, али су наступиле у јуниорској категорији.

Задовољан сам резултатима оствареним на првенству Српске јер је, због смјене генерација у Клубу, ријеч о подмлађеној екипи пред којом је свијетла стрељачка будућност", рекао је Мијатовић.

Он је напоменуо да је "Гласинац" у претходним годинама на такмичењима често био међу три најбоље екипе, али да је пандемија "учинила своје" и отежала одржавање тренинга и такмичења, која су веома значајна за укупан пласман у години и континуитет рада Клуба.

Мијатовић је изразио захвалност организатору овог првенства, Стрељачком клубу "Леотар" из Требиња, за добру организацију такмичења у складу са превентивним мјерама од заштите ширења вируса корона.

Он је потсјетио да је стријелац "Гласинца" Маринко Јанковић био првак Републике Српске у 2018. години, а његова клупска колегиница Јована Мачар Јанковић вицешампионка Српске у 2016.

Стрељачки клуб "Гласинац" основан је 2012. године и сада има тридесетак чланова.

Коментари 0
Повезане вијести
У Сокоцу пронађена дрога У Сокоцу пронађена дрога
Потврђена оптужница против жене због покушаја убиства на Сокоцу Потврђена оптужница против жене због покушаја убиства на Сокоцу
Најхладније првомајско јутро на Сокоцу од 1961. године Најхладније првомајско јутро на Сокоцу од 1961. године
Најчитаније
  • Источно Сарајево: Ухапшена два лица
    16h 57m
    6
  • “Бранићу Србију и када будем била мртва!” – Ријечи српске хероине која је бранила своју отаџбину 1999.
    9h 56m
    0
  • Годишњица одбијања Венс-Овеновог плана
    17h 37m
    0
  • Бобан Кустурић пронађен мртав
    19h 33m
    0
  • Обиљежена крсна слава и Дан општине Источна Илиџа (ФОТО)
    14h 27m
    0