Шеранић: Погоршана епидемиолошка ситуација

12.10.2020. 12:08
0
ИЗВОР: СРНА

Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић оцијенио је да је посљедњих дана погоршана епидемиолошка ситуација у вези са вирусом корона, с обзиром на то да се евидентирају троцифрени бројеви новозаражених лица.

Шеранић је нагласио да је идентична ситуација и у региону и Европи, те поновио да су и даље најбоља превенција ношење заштитне маске и држање физичке дистанце.

Он је навео да надлежни посебно прате локалне заједнице у којима се биљежи скок броја заражених лица, у чему предњаче Бањалука и Пале.

- Узроци скока броја заражених лица, конкретно на Палама, су непоштовање мјера Републичког штаба за ванредне ситуације, било да је ријеч о ношењу маски или непримјереног понашања које није у складу са препорученим када је ријеч о обиљежавању одређених догађаја - рекао је Шеранић новинарима у Бањалуци.

Он је додао да је Бањалука град у којем је већи и ниво активности.

- Са хладнијим временом смо више у затвореним просторијама и мање се користи отворен простор за било какву врсту активности, тако да има и то утицаја на ширење вируса - истакао је Шеранић.

Према његовим ријечима, у фокусу надлежних је рад образовног система, али и економија, те се разговара са Министарством просвјете и културе, Педагошким заводом, али и Унијом удружења послодаваца о спровођењу препоручених мјера ради ефикасног функционисања ових области.

- Када говоримо о здравственом систему фокус су нам болнице и број лица која због компликација на вируса корона долазе у здравствене установе - нагласио је Шеранић.

Коментари 0
Повезане вијести
Ништа од забране пушења у затвореним просторима у Српској Ништа од забране пушења у затвореним просторима у Српској
Бабаљ: Зна се ко покушава да скрене причу са акциза, Серадарова, Вијадукта... Бабаљ: Зна се ко покушава да скрене причу са акциза, Серадарова, Вијадукта...
Да ли ће бити довољно гаса у БиХ и хоће ли поскупјети? Да ли ће бити довољно гаса у БиХ и хоће ли поскупјети?
Најчитаније
  • Егзодус Срба са Грбавице (ВИДЕО)
    5h 9m
    1
  • Како је настаjaло Источно Сарајево (IV дио)
    13h 38m
    55
  • Милош Обреновић - ратник, политичар, кнез
    13h 38m
    63
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    11h 28m
    1
  • Два писма српског војника из ропства
    2h 17m
    3