СИПА изузима документацију из Владе и Народне скупштине Српске

22.12.2021. 13:25
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Тужилаштво БиХ упутило је захтјев Суду БиХ који је издао наредбу за изузимање одређене документације Владе Републике Српске, Народне скупштине Српске и више политичких партија, а у оквиру предмета у којем поступа Тужилаштву БиХ.

- Дакле, не ради се о претресању просторија или особа како је објављено у појединим медијима, него искључиво о изузимању предмета у складу са одредбама Закона о казненом поступку БиХ - појаснили су они и додали да у извршавању ове наредбе поступа СИПА.

Подсјећања ради, Тужилаштво БиХ покренуло је предмет за подривање уставног поретка, након што је Народна скупштина Републике Српске усвојила закључке о преносу надлежности.

Коментари 0
Повезане вијести
Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС
Повећан износ накнаде за незапослене родитеље четворо и више дјеце Повећан износ накнаде за незапослене родитеље четворо и више дјеце
Влада Републике Српске издваја два милиона за нове пројекте у Рогатици Влада Републике Српске издваја два милиона за нове пројекте у Рогатици
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    15h 14m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    12h 32m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    15h 37m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    19h 6m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    14h 42m
    0