СИПА врши претресе у Палама, Сарајеву и Зеници

17.06.2021. 19:16
0
ИЗВОР: СРНА

Припадници Агенције за истраге и заштиту (СИПА) БиХ извршили су претресе на три локације на подручју Пала, Сарајева и Зенице и ухапсили два лица у акцији спроведеној због кривичног дјела организовани криминал.

Извршени су претреси лица, станова, осталих просторија и покретних ствари на подручју Пала, Сарајева и Зенице.

Ова акција спроведена је због постојања основа сумње да је почињено кривично дјело организовани криминал у вези са кривичним дјелом помоћ учиниоцу послије учињеног кривичног дјела, те кривичним дјелом противзаконито посредовање, саопштено је из СИПА-е.

Током јучерашњег претреса пронађени су и привремено одузети предмети које користе осумњичена лица, а који могу послужити као доказ у даљем кривичном поступку.

По окончању претреса два лица су лишена слободе и данас су, након криминалистичке обраде, предата у даљу надлежност поступајућем тужиоцу Тужилаштва БиХ.

Све активности спроведене су по наредбама Тужилаштва и Суда БиХ.

Коментари 0
Повезане вијести
Акција добровољног даривања крви на Филозофском факултету у Палама Акција добровољног даривања крви на Филозофском факултету у Палама
Одржано српско-грчко вече Одржано српско-грчко вече
Нови фемицид потресао БиХ и поново отворио питање колико су жене заштићене Нови фемицид потресао БиХ и поново отворио питање колико су жене заштићене
Најчитаније
  • Земљорадник с ратним ордењем свирао кларинет
    12h 27m
    1
  • Ово су четири најбоља напитка за јачање имунитета
    10h 57m
    31
  • Бјелица: Снијег непрестано пада, али се одржава проходност путева
    7h 51m
    0
  • На подручју општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа засад нема већих проблема у саобраћају
    7h 55m
    0
  • Отежано кретање возила на превојима Хан Поглед, Црни врх и Каштељ
    11h 59m
    1