Вршилац дужности директора Републичке управе цивилне заштите Борис Трнинић изјавио је да, усљед обилних падавина, тренутно највише проблема задају сливови ријека Врбас и Босна, али да је ситуација под контролом.
- Пратимо бањалучку и добојску регију, иако је, према подацима, данас највише кише пало на подручју општина Билећа и Милићи - рекао је Трнинић Срни.
Он је напоменуо да ниво Босне и Врбаса још није достигао коту редовне одбране од поплава, али да су се ове ријеке мјестимично излиле на пољопривредно земљиште.
- Ситуација се прати, у контакту смо са локалним заједницама и њиховим штабовима цивилне заштите - навео је Трнинић.
Према његовим ријечима, критично је још ноћас и сутра, док би од суботе требало доћи до стабилизације.
- Очекују се падавине још наредних 40 сати, до суботе 29. марта ујутро, тако да очекујемо да ће водостај Босне и Врбаса бити у порасту - рекао је Трнинић и поручио да су тимови цивилне заштите у приправности.