Сјећање на Матеју Радовића не блиједи

16.07.2025. 11:54
3
ИЗВОР: katera.news

Велика нада српског гусларства, шестоструки шампион Републике Српске и вицешампион на такмичењу младих гуслара свих српских земаља у пјевању уз гусле Матеја Радовић погинуо је на данашњи дан 2017. године у саобраћајној несрећи на путу Сарајево - Соколац, у мјесту Рогоушићи, у 18. години живота.

Матеја је побјеђивао на бројним фестивалима и смотрама гуслара, а само неколико дана прије несреће постао је пунољетан.

Слика

Матеја Радовић је био дугогодишњи члан Гусларског друштва "Старина Новак" из Пала, а љубав према гуслама наслиједио је од оца и дједа.

Сахрањен је на градском гробљу "Баре", а сахрани је присуствовало више од хиљаду грађана Пала, родбина, пријатељи, комшије и школски другови из паљанске гимназије.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Krcko 16.07.2023. 23:03
    Kako lako pojedinac zloupotrebljava volju građana Pale, kako može tvrditi za množinu, ako je on pojedinac. Jeli to bio neki plebiscit pa se zna volja i raspoloženje građana Pala. Meni lično ne smeta šta na zidovima se slika. Za dr. Lazića i Srđana Kneževića mogu samo reći svaka čast za bilborde za ove dokazane junake i pregaoce Srpskog roda. Za Vulina nije me briga, kome smeta neka ga i skida, ili neka obori pogled kad prolazi.
  • Generic placeholder image
    Милош 16.07.2023. 14:04
    Чуди ме да се у Гусларском друштву нису сјетили да направе неко меморијално такмичење младих гуслара, толико су могли урадити у част овог дјетета!
  • Generic placeholder image
    Darko 16.07.2021. 18:41
    "Majsko sunce, pomrači se, moja draga, ne brini se , eto mene kad zvijezde dogore, eto me do zore".
    Cesto pomislim na tebe,laka ti crna zemlja i neka te Boziji andjeli cuvaju.
Повезане вијести
Источно Сарајево: Удружење књижевника Србије донирало 6.000 књига Источно Сарајево: Удружење књижевника Србије донирало 6.000 књига
Специјална јединица „Бели вукови“ прославила крсну славу Специјална јединица „Бели вукови“ прославила крсну славу
Којић: Обиљежавање Дана бораца значајно у очувању историјског памћења Којић: Обиљежавање Дана бораца значајно у очувању историјског памћења
Најчитаније
  • Миланко Цицовић - не упрља срце мржњом, а показа чојство и јунаштво
    21h 55m
    11
  • Срамно скандирање навијача Жељезничара: "Гази четнике"
    19h 32m
    14
  • "Линија" није ратна драма, већ дубок приказ хуманости и саможртвовања доктора Лазића
    23h 41m
    2
  • У искакању трамваја погинуо 23-годишњак
    23h 57m
    2
  • У понедјељак нерадни дан поводом обиљежавања дана државности Српске и Србије
    4h 25m
    1