Sjećanje na Mateju Radovića ne blijedi

16.07.2026. 20:44
4
IZVOR: katera.news

Velika nada srpskog guslarstva, šestostruki šampion Republike Srpske i vicešampion na takmičenju mladih guslara svih srpskih zemalja u pjevanju uz gusle Mateja Radović poginuo je na današnji dan 2017. godine u saobraćajnoj nesreći na putu Sarajevo - Sokolac, u mjestu Rogoušići, u 18. godini života.

Mateja je pobjeđivao na brojnim festivalima i smotrama guslara, a samo nekoliko dana prije nesreće postao je punoljetan.

Mateja Radović je bio dugogodišnji član Guslarskog društva "Starina Novak" iz Pala, a ljubav prema guslama naslijedio je od oca i djeda.

Sahranjen je na gradskom groblju "Bare", a sahrani je prisustvovalo više od hiljadu građana Pala, rodbina, prijatelji, komšije i školski drugovi iz paljanske gimnazije.

Komentari 4
  • Generic placeholder image
    Paljanin 16.07.2026. 22:31
    Mateja je bio nejbolje dijete u cijelom regionu. Duša mu se raja nagledala !
  • Generic placeholder image
    Krcko 16.07.2023. 23:03
    Kako lako pojedinac zloupotrebljava volju građana Pale, kako može tvrditi za množinu, ako je on pojedinac. Jeli to bio neki plebiscit pa se zna volja i raspoloženje građana Pala. Meni lično ne smeta šta na zidovima se slika. Za dr. Lazića i Srđana Kneževića mogu samo reći svaka čast za bilborde za ove dokazane junake i pregaoce Srpskog roda. Za Vulina nije me briga, kome smeta neka ga i skida, ili neka obori pogled kad prolazi.
  • Generic placeholder image
    Miloš 16.07.2023. 14:04
    Čudi me da se u Guslarskom društvu nisu sjetili da naprave neko memorijalno takmičenje mladih guslara, toliko su mogli uraditi u čast ovog djeteta!
  • Generic placeholder image
    Darko 16.07.2021. 18:41
    "Majsko sunce, pomrači se, moja draga, ne brini se , eto mene kad zvijezde dogore, eto me do zore".
    Cesto pomislim na tebe,laka ti crna zemlja i neka te Boziji andjeli cuvaju.
Povezane vijesti
U petak turnir u basketu u Podgrabu U petak turnir u basketu u Podgrabu
Pale: Ekipa "Peaky Blinders" pobjednik turnira u odbojci na pijesku Pale: Ekipa "Peaky Blinders" pobjednik turnira u odbojci na pijesku
Građani pokrenuli inicijativu za moratorijum na izgradnju stambenih zgrada u Istočnom Sarajevu Građani pokrenuli inicijativu za moratorijum na izgradnju stambenih zgrada u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Anketa: Da li podržavate održavanje protesta u Palama?
    20h 29m
    22
  • „Korana ko rana“ - Svjedočanstvo Đorđa Ševića (ODLOMAK)
    19h 10m
    2
  • Ženu udario grom, helikopterom prebačena u bolnicu
    22h 42m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    23h 10m
    0
  • Pale: Lice lišeno slobode zbog nedozvoljenog posjedovanja oružja i municije
    2h 14m
    1