Сјећање на страдање српских бораца и цивила на Папратној њиви

18.09.2024. 12:43
0
ИЗВОР: radiofoca.com

На Папратној њиви надомак Миљевине у петак, 20. септембра, биће обиљежене 32 године од страдања 42 српска борца и цивила убијена у засједи муслиманске војске.

Парастос ће бити служен у 11.00 часова код споменика страдалим на старом путу Миљевина – Калиновик.

На том мјесту муслиманска војска је 20. септембра 1992. године из засједе напала камион Војске Републике Српске у коме су биле и избјеглице из Трнова. Међу њима и више жена.

Унакрсну ватру ручних бацача нико није преживио.

Међу најмлађим жртвама злочина, за који нико није одговарао, били су Слободан Мастило са непуних 16 година и седамнаестогодишња Драгана Џилит.

Из општинске Борачке организације позвали су породице страдалих, ратне војне инвалиде, демобилисане борце и остале грађане да присуствују.

Коментари 0
Повезане вијести
У понедјељак помен у Љубогошти за 17 погинулих бораца У понедјељак помен у Љубогошти за 17 погинулих бораца
Објављен конкурс за упис ученика у први разред средњих школа у Републици Српској Објављен конкурс за упис ученика у први разред средњих школа у Републици Српској
Служен помен за 52 погинула и преминула борца у Мокром Служен помен за 52 погинула и преминула борца у Мокром
Најчитаније
  • Катић потписао 113 уговора за енергетску ефикасност
    20h 48m
    0
  • Сутра републичко такмичење екипа прве помоћи
    21h 44m
    0
  • Новац од поклоњења Часном појасу Пресвете Богородице Србима на КиМ
    20h 4m
    1
  • Завршен Интернационални фестивал хармонике "Акордеон арт плус"
    19h 43m
    0
  • Др Сладоје: Обезбијеђен већи број лијекова за обољеле од мултипле склерозе
    2h 46m
    0