Скандал у Љубљани: Љекари одстранили желудац здравом пацијенту!

16.02.2024. 20:30
0
ИЗВОР: srna.rs

На Институту за онкологију у Љубљани оперисан је пацијент којем је одстрањен желудац иако није имао рак, а до грешке је дошло због мијешања узорака ткива два пацијента.

Операција је извршена у јануару, а детаљи о случају објављени су данас на конференцији за новинаре званичника из ове медицинске установе и словеначког Министарства здравља.

Директорка Медицинског центра "Барсос" Урше Мурн навела је да је до инцидента дошло због мијешања узорака ткива, што је довело до тога да је погрешан пацијент упућен на операцију, пренијели су словеначки медији.

Она је навела да је 4. октобра 2023. године у њиховом медицинском центру урађена гастроскопија желуца код два пацијента и обојици је узет узорак за хистопатолошки преглед. Узорци су потом послати на Институт за патологију Медицинског факултета Универзитета у Љубљани, гдје је у једном узорку откривено присуство ћелија рака, а у другом не.

Пацијент, код којег је на основу тих резултата откривен рак, упућен је даље лијечење и операцију. Након штому је желудац извађен, одстрањено ткиво је послато на даљу анализу, а у њему није се показало присуство ћелија рака.

Гастроенторолог је заказао преглед са сваким од пацијената и објаснио обојици да су узорци замијењени прије анализе. У току је истрага на који начин је дошло до грешке.

Коментари 0
Повезане вијести
Цистерна експлодирала након удеса, затворен ауто-пут Цистерна експлодирала након удеса, затворен ауто-пут
Потврђен птичији грип у Словенији Потврђен птичији грип у Словенији
Пси у Словенији од данас не смију да буду везани у кућном окружењу Пси у Словенији од данас не смију да буду везани у кућном окружењу
Најчитаније
  • Улог на Неретви
    4h 40m
    42
  • Сјећање на чувеног ратног хирурга Драгољуба Лазаревића
    12h 38m
    5
  • Не заборавите неког да загрлите - Данас је Међународни дан загрљаја
    10h 55m
    27
  • Сјећање на књижевног великана Војислава Илића
    12h 26m
    0
  • На данашњи дан рођен вајар Ђорђе Јовановић
    10h 44m
    0